„Od řidičů vím, že se najdou tací, kteří nosí takřka denně jedno, dvě víčka. Našli se však i velcí podporovatelé. Třeba hasiči z Bučiny a školáci ze Základní školy v Úpici a Benešově, kteří nám zavolali, že mají připraveno dohromady přes třicet pytlů víček," říká Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport.
Mladí hasiči z Bučiny pod vedením Jany Duchoslavové a Jany Grambalové jsou zkušení „sběrači". Letos v zimě sbírali víčka na pomoc ročnímu Danečkovi z Jablonce nad Nisou. Bez odezvy u nich nezůstala ani sbírka pro Davídka. „Asi sedm pytlů víček jsme předali na autobusovém nádraží ve Vysokém Mýtě," upřesnila Jana Duchoslavová, která může být na své svěřence právem hrdá.
Sbírka pro Davídka, jejímiž organizátory jsou Hitrádio Vysočina a sdružení Konto bariéry 77, slučuje finanční dary a víčka od pet lahví. Na konci června byla víčka prodána do specializované sběrny. Výtěžek z jejich prodeje, 20 tisíc korun, byl vložen na sbírkové konto. „Přestože nastává čas prázdnin a dovolených, sbírka pokračuje dál. Cestující mohou stále odevzdávat víčka do připravených tašek," upozorňuje mluvčí Petr Palovčík. Cílem je zajistit Davídkovi potřebnou rehabilitaci, suma na ni je nyní pokrytá z poloviny.