Oceněná Marie Jílková s květinami.Křišťálovou kouli si tak jako oficiálně potvrzený zástupce dobrovolníků z Pardubického kraje poveze do celostátního kola, které se uskuteční 7. června. Na ocenění ji s vděčností k její práci nominovala Oblastní charita Polička. Celkem bylo nominováno 320 lidí. Cena Ď je česká cena určená mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v ČR.

„Děkujeme naší dobrovolnici Marušce za její skromnost a spolehlivou a vytrvalou pomoc a blahopřejeme jí k ocenění. Jsme přesvědčeni, že si ho, stejně jako všichni ostatní nominovaní, zaslouží. Děkuji, že získáním ocenění věnovala rovněž krásný dárek i samotnému Fimfáru, které si letos na jaře připomene své 10. výročí, a ukázala na prospěšnost a prestiž dobrovolnictví,“ řekla ředitelka poličské Charity Markéta Šafářová.

Marie Jílková osm let vytrvale pomáhá v terapeutickém obchodě Fimfárum. Každoročně zde odpracuje mnoho dobrovolnických hodin. „Tolik lidí dělá, a třeba i nerado, protože musí, i hodně těžkou práci a žádné ocenění za ni nedostanou. Já pomáhám ve Fimfáru a dělám to ráda. Myslím, že si to ocenění nezasloužím,“ řekla oceněná žena.