Letos se program rozšíří z Komenského náměstí i na Pernštýnské, kde bude bohatý kulturní program a také řada stánků s regionálními potravinami, řemeslnými výrobky a různými specialitami. Program vyvrcholí koncertem Heleny Vondráčkové od 20 hodin. „Chceme zájemcům opět nabídnout také pohled do fungování Pardubického kraje při prohlídkách krajského úřadu," pozval návštěvníky hejtman Martin Netolický.

Komentované prohlídky krajského úřadu začínají od 9 hodin a dopoledne jsou určeny zejména pro školy. Pro další zájemce se úřad otevře ještě ve 14 a v 16 hodin. Nahlédnou také do podzemí úřadu, kde byly objeveny středověké pozůstatky původních staveb, a seznámí se s historií budovy v době protektorátu.

V budově bývalé reálky na Komenského náměstí se usídlí zástupci sociálních služeb z Pardubického kraje s výrobky svých klientů většinou z terapeutických dílen. Park mezi budovami krajského úřadu obsadí kromě stánků také záchranáři a další složky integrovaného záchranného systému. Zájemci si budou moci vyzkoušet první pomoc a podívat se na ukázky kynologů Celní správy ČR.

Pernštýnské náměstí nabídne tradiční jarmark, ale také ukázky sportovních aut a prezentace Regionální potraviny Pardubického kraje a autogramiády sportovců.

Na pódiu vystoupí pro nejmenší diváky Michal Nesvadba od 15 hodin, chlapecký sbor Bonifantes od 16.30 hodin, Jakub Smolík od 18 hodin a hvězdou večera se stane rodačka z nedalekých Slatiňan Helena Vondráčková ve 20 hodin. Celý program je zdarma, včetně expozice Pardubice – Příběh města ve Východočeském muzeu na Zámku Pardubice.