Děsivý výraz strašidla ještě dotváří dvojice rudých skvrn na místě očí. Názory na plakát se různí. Podle jedněch jde o ošklivost, která se nehodí pro prezentaci festivalu určeného z velké části dětem, jiní naopak oceňují nápaditost letošního plakátu.

„Normální lidi to děsí," kritizuje dílko chrudimský výtvarník Ivan Baborák, jenž v minulosti sám některé plakáty pro festival navrhoval. O děsu hovoří i Dagmar Froňková nebo někteří další účastníci diskuzí na sociálních sítích.

Michal Drtina, programový šéf Loutkářské Chrudimi, je s plakátem i s debatami kolem něj spokojen. „Když se o věcech mluví, tak je to krásné, o tom přeci plakát je. Každá doba má své plakáty. Zdařilé byly i ty minulé, jenže teď se to dalo do rukou mladým, a ti vidí svět třeba takhle," konstatuje Michal Drtina. „Takové věci je ale vždy těžké hodnotit, protože každý prostě máme svůj vkus," dodal programový šéf festivalu.

Letošní festivalový plakát.Zdroj: Archiv 66. Loutkářské Chrudimi

Organizátorům Loutkářské Chrudimi se na stole letos sešlo sedm návrhů plakátů. Nakonec vybrali společné dílo studentky Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Hoai Le Thi a jejího kolegy Jakuba Novotného.