Radek Budina z restaurace U Pastýře v Lanškrouně potvrdil, že u nich olympiáda rozhodně „poběží". Fandit se tam bude bez faráře Zbigniewa Czendlika, který je jako kaplan české výpravy přímo v Londýně. Až pojede o medaili biker Kulhavý, zaplní se určitě bary v Ústí.

V Cakli zavládne olympijská atmosféra

Olympiádou se nechali inspirovat pořadatelé „Rockové letní párty" s podtitulem „Benátská noc – staré pecky a fláky". Vodácké tábořiště v Cakli totiž v pátek ovládnou soutěže ve stylu olympijského ducha o hodnotné ceny… Pořadatelé upozorňují, že sportovní masky jsou vítány. Nejlepší budou oceněny. Program začne v 19 hodin.

Anketa

ONDŘEJ BUBEN,
pracovník marketu, Libchavy
Anketa.
„Olympiádu se budu snažit sledovat co nejčastěji, když nebudu v práci. Na začátek her mám naštěstí dovolenou. Těším se na sporty, kde máme šanci na medaili. Nejvíce na tenis a atletiku. Tipnul bych si devět medailí."

LENKA GOLIÁŠOVÁ,
studentka, Vysoké Mýto
Anketa.
„Určitě budu olympiádu sledovat. Těším se jak na slavnostní zahájení, tak na disciplíny, kde se představí naši reprezentanti. Nejvíce budu sledovat vzpírání, ve kterém nás bude reprezentovat můj kamarád Jirka Orság."


RADEK MAČÁT,
manažer, Ústí n. O.
Anketa.
„Samozřejmě budu olympiádu sledovat, je to svátek všech sportovců. Jsem rád, že se hry neustále rozšiřují  o nové sporty, například taekwondo. Celý region bude hlavně sledovat výkony Oušťáka Jardy Kulhavého."

LUCIE GIBIŠOVÁ,
psycholožka, Ústí n. O.
Anketa.
„Olympiádu budu sledovat pouze příležitostně, pravidelně asi nikoliv, více mě totiž baví zimní olympijské hry. Rozhodně si ale nenechám ujít zahajovací ceremoniál. A komu budu fandit? Našim fandím všem."

HANA RYŠAVÁ,
studentka, Ústí n. O.
Anketa.
„Budu sledovat olympiádu spíše pravidelně, s ohledem na časové možnosti. Jako obrovský fanoušek cyklistiky si rozhodně nenechám ujít zápolení Romana Kreuzigera či našeho rodáka Jaroslava Kulhavého."

(jp)