Více než padesát tisíc korun vynesla benefice ve prospěch Sdružení přátel vodicích psů, na níž své umění předvedl i Banjo Band Ivana Mládka.

„Jsme moc rádi, že se nám podařilo společně s pardubickým Lions Clubem připravit akci, jejíž součástí nebylo jen předání pejsků našim dvěma nevidomým členům. Zároveň jsme 
v Domě hudby symbolicky představili a pokřtili dvě štěňata vybraná do převýchovy," konstatovala předsedkyně Sdružení přátel vodicích psů Jana Štrochová.

Černý labrador Witto se stane nenahraditelným parťákem Milana Melichara z Neratovic. „Věřím, že bude tak dobrý jako můj předchozí vodicí pes, který už je bohužel v důchodovém věku. Doufám, že spolu s Wittouškem ještě něco zažijeme," sdělil Milan Melichar.

ČEKAL TŘI ROKY

Zlatý retriever Aristokrat pak bude pomáhat v životě Marcelovi Košťálovi z Peček u Prahy. „Chtěl bych poděkovat všem, díky nimž jsme dostali možnost mít nového vodicího psa. Čekal jsem na něj tři roky, kdy jsem všude musel chodit sám. Nyní budu mít určitě mnohem lehčí život. Moc se na něj těším," podotkl Marcel Košťál.

Štěňata Áron a Danté pak nastupují dlouhý, více než ročník výcvik, který bude mít na starost vedoucí výcvikového střediska sdružení Dan Tůma.

„Je to finančně velmi náročná služba. Než se pes dostane k nevidomému, stojí výcvik kolem 270 až 310 tisíc korun. Nevidomý přitom musí zaplatit deset procent částky ze svého," připomněla moderátorka benefice Marie Schillerová.

„Se Sdružením vodicích psů nespolupracujeme poprvé. Vždy vítáme jakoukoliv podporu těmto lidem a vidíme tak konkrétní smysl naší práce," řekl současný prezident pardubických lionů Petr Ministr.

O zpestření programu se postaral rovněž nevidomý klavírista Pavel Diblík. Nesmrtelné hity Jaroslava Ježka pak zazpívaly studentky pardubické konzervatoře.