Ve vzduchu se ale nepředváděly jen legendární stroje, nechyběli ani legendární piloti. Jedním z nich byl generálmajor Emil Boček. Tento pilot odešel jako 16letý v roce 1939 bojovat proti fašistickému Německu přes Bejrút, Francii až do Velké Británie, kde se z leteckého mechanika stal stíhacím pilotem u Československé 310. perutě. Nad Pardubice se v sobotu vznesl v kabině Albatrosu L39. „Rád jsem si po dlouhé době zalétal. Sice jsem létal v Migu 15, ale to nebylo ono. Toto bylo něco zcela jiného," pochvaloval si dnes 94letý veterán Emil Boček, kterého vášeň pro nekonečnou nebeskou pláň neopouští. „Pokud mám možnost létat, tak nikdy neodmítnu," dodal Boček.

Letouny L39 se v Pardubicích ukázaly ale také jako formace. Perfektně sladěná akrobacie Breitling Jet Teamu předvedla naše stroje v rukou francouzských a švýcarských letců.

Skvělý zážitek přinesla i skupina Flying Bulls v dechberoucích akrobatických vystoupeních. Obě vystoupení patřila k tomu nejlepšímu, co mohla Aviatická pouť nabídnout. Program ale nebyl jen ve vzduchu. Pozemní ukázky bojů doplnily představení letounů z druhé světové války, návštěvníci měli možnost prohlédnout si i Legiovlak, obdivovat historická vozidla či se kochat krásou vystavených letounů.