David Smyčka, zahradní architekt, Semanín, 41 let
David Smyčka při přípravě výstavy Semanínská renesance.
ANO. Jsem homo politicus. Myslím, že bychom měli jít k volbám. Jde o to, že jsme součástí demokracie, sami rozhodujeme, leccos ovlivňujeme. Jak už jsem řekl, jsem homo politicus, sám se snažím ovlivňovat věci v mnoha oblastech a věřím, že to má smysl. Člověk má být obecně spíš aktivní než pasivní.

Tomáš Bezdíček, podnikatel, Lanškroun, 42 let
Anketa k listopadu 89.
ANO. Je to důležité, protože kdo nejde, podporuje strany, které by třeba vůbec v parlamentu nechtěl a které nás tady pak ničí. Když pak lidi jen nadávají v hospodě, to je špatně. Jsem pravicově orientovaný volič, ale tentokrát budu volit jinou stranu než obvykle, rozhodoval jsem se mezi jinými stranami.

Jana Kalousková, ředitelka knihovny v Ústí n. O., 51 let
Jana Kalousková
ANO. Určitě bychom měli jít k volbám. Pro každého z nás je to možnost, jak projevit svůj občanský názor a podílet se na vývoji společnosti. Nemělo by nám být jedno, kdo nás bude v parlamentu zastupovat, a omezit se pouze na nadávání po hospodách. Po malých krůčcích bychom se měli učit osobní zodpovědnosti.

Vratislav Šembera , ředitel gymnázia Letohrad, 51 let
Vratislav Šembera.
ANO. Co by už mohlo být důležitějšího než právě tohle?! Volby vytváří zodpovědnost za to, jaká bude naše budoucnost. Když nebudeme k volbám chodit, nemáme sice žádnou zodpovědnost, ale také ani nárok na cokoliv nadávat. K zodpovědnému přístupu vedeme i naše studenty.