Vladimíra Lesenská (ČSSD) - účast na hlasování: 57 % (44 %):
Vracím se na pozici investičního technika ve stavebnictví. Jestli v soukromé firmě? Nebudu nic specifikovat. Chtěla jsem znovu kandidovat ve volbách, ale neprošla jsem stranickými primárkami. Kolik jsem měla poslaneckých asistentů, to přesně nevím, podívejte se na internet.

Soňa Marková (KSČM) - účast na hlasování: 65 % (65 %):
Povedu teď jako lídr hradecké krajské KSČM kandidátku do voleb, na původní pracoviště – na místo učitele v Náchodě  – se tudíž po tu krátkou dobu vracet nebudu. To by nebylo fér. Ještě ale nevím, jestli se nepřihlásím na úřad práce, musím si nyní platit sociální a zdravotní pojištění.

Robin Böhnisch (ČSSD) - účast na hlasování: 74 % (72 %):
Rád bych obhájil mandát. Jestli to potvrdí vedení strany, měl bych být na hradecké krajské kandidátce druhý. Pokud bych zvolen nebyl, budu se věnovat práci v životním prostředí. Asi bych se na nějakém uplatnění pokusil domluvit s Vladimírem Špidlou, pokud by se stal ministrem.

Josef Cogan (TOP 09) - účast na hlasování: 97 % (97 %):
Rád bych pokračoval v poslaneckém mandátu za Starosty na kandidátce TOP 09. Pokud to nevyjde, budu vykonávat advokátní praxi, nadále se navíc chci věnovat i komunální politice. Budu-li mít důvěru občanů, v příštích volbách zkusím kandidovat do novopackého zastupitelstva.

Miroslav Váňa (ČSSD) - účast na hlasování: 66 % (60 %):
Jsem stále v evidenčním stavu na pardubickém stavebním bytovém družstvu,  kterému se věnuji. Nicméně věřím, že budu opět zvolen poslancem, ačkoliv už nekandiduji z pozice lídra. Měl jsem dvě asistentky, jedna pokračuje v práci krajské tajemnice strany, druhá už je v důchodu.

Květa Matušovská (KSČM) - účast na hlasování: 53 % (56%):
Nejbližší týdny jsou jasné, vedu jako lídr kampaň pardubické krajské KSČM do předčasných voleb. Pokud bych se do sněmovny přesto nedostala, mám se kam vracet. Jednak mám pohostinství v Opatově, jednak bych se ráda uplatnila jako dopravní technolog, vystudovala jsem to.

Leoš Heger (TOP 09) - účast na hlasování: 78 % (78 %):
V hradecké fakultní nemocnici jsem na takové „mateřské dovolené", vrátil bych se tam na pozici rentgenologa. Doufám ale, že TOP 09, jíž nejspíš budu krajský lídr, ve volbách uspěje. S nemocnicí jsem se dohodl na neplacené dovolené, musím si jen zaplatit zdravotní a sociální pojištění.

Jozef Kochan (ODS) - účast na hlasování: 52 % (41 %):
Budu po čtyřech měsících v parlamentu (náhradník za Zdeňku Horníkovou – pozn. red.) pokračovat ve své lékařské praxi, konkrétně v nemocnici ve Dvoře Králové nad Labem. Na kandidátku ODS do předčasných voleb rozhodně nepůjdu. Ve sněmovně mi to už stačilo…

Rozpuštěná sněmovna
• Pro rozpuštění dolní komory hlasovali všichni východočeští zákonodárci za KSČM, ČSSD, TOP 09 a VV, občanští demokraté odešli ze sálu. Omluven z hlasování byl jen Jozef Kochan.

• Poslancům mandát trvá do chvíle, než rozpuštění sněmovny ratifikuje prezident Zeman.

• V anketě přinášíme pokus o hodnocení práce poslanců – přehled jejich účasti při hlasováních v letošním prvním pololetí podle dat sdružení kohovolit.eu. Procento v závorce udává účast na důležitých hlasováních.

• Poslanci i politologové však namítají, že samotná docházka o práci zákonodárců moc neříká.

Jiří Oliva (TOP 09) - účast na hlasování: 89 % (88 %):
Na čelném místě kandidátky nejspíš budu, ale uvidíme. Pokud bych se už do sněmovny nedostal, vrátím se na lesnickou fakultu v Praze. Vydělával bych tam sice méně než jako poslanec, ale jako vedoucí katedry jsem si přišel na 42 tisíc. I když tuto funkci bych už asi přenechal mladším.

Jiří Štětina (Věci veřejné) - účast na hlasování: 70 % (62 %):
Věci veřejné se rozmýšlejí mezi dvěma variantami – kandidovat samy nebo v koalici s někým, víc zatím prozrazovat nebudu. Já sám půjdu do voleb jen v případě, že k tomu budu vyzván. Jinak bych se vrátil k práci anesteziologa na záchrance, asi ve Dvoře Králové. Rozhodně ne v Hradci.

Václav Neubauer (ČSSD) - účast na hlasování: 86 % (81 %):
Mám zájem o opětovnou kandidaturu do sněmovny, ale pokud by nedopadla, mohu si zažádat o důchod. Příští rok jsou navíc komunální volby a rád bych se opět angažoval v práci pro mé Městečko Trnávku. Budu na tom finančně hůř než teď, ale peníze nejsou vše, něco jsem si i našetřil.

Radim Jirout (ODS) - účast na hlasování: 75 % (72 %):
Kandiduji opět, ale vše je v rukou pardubické oblastní organizace ODS. Pokud se už do parlamentu nedostanu, vrátím se na plný úvazek do Šumperské provozní vodohospodářské společnosti, kde mám nyní částečný omezený úvazek generálního ředitele. To bude vlastně jediná změna.

Jan Pajer (ODS) - účast na hlasování: 80 % (77 %):
Ještě nevím, zda budu na kandidátce, a ještě vlastně ani nevím, co budu v opačném případě dělat. Určitě si chci vyčistit hlavu, mám ale možnost se vrátit na radnici v Náchodě, kde jsme pracoval na odboru dopravy. Moji asistenti  neskončí na ulici, pro mě pracovali jen na částečný úvazek.

Václav Cempírek (TOP 09) - účast na hlasování: 78 % (75 %):
Sám ještě nevím, jestli znovu kandidovat vůbec chci… Pokud ne, vrátím se na dopravní fakultu pardubické univerzity, kde vyučuji technologii řízení dopravy. Že se mi ztenčí příjmy? Život není o penězích, ale o dobrých skutcích. Nějaké jsem udělal a mám z nich dobrý pocit.

Jan Čechlovský (ODS) - účast na hlasování: 61 % (51 %):
Upřímně, sám ještě nevím, co bude, variant je celá řada. Volební kandidátky ODS se teprve sestavují,  jsem nyní neuvolněný místostarosta v Chrudimi, mám i nějaké další nabídky, které budu zvažovat. Teď se hlavně těším, že si na pár týdnů oddechnu, na další věštění je příliš brzo.

Hana Orgoníková (ČSSD) - účast na hlasování: 43 % (42 %):
Byla jsem opět zvolena lídrem naší strany v hradeckém kraji a doufám, že ČSSD v nadcházejících předčasných volbách uspěje. Poslankyní jsem od roku 1992, předtím jsem působila jako vedoucí odboru výstavby na Městském úřadě v Přibyslavi, kam bych se tedy případně mohla vrátit.

Miroslav Petráň (Věci veřejné) - účast na hlasování: 82 % (85 %):
Živím se architekturou, na tom by se po volbách nic nezměnilo, jen bych se k tomu vrátil naplno. Kandidaturu bych v případě, že bych byl osloven, zvažoval, ale už se mi, upřímně, moc nechce. Z politiky cítím určité zklamání. Na západě se problémy řeší rychleji a systémověji než u nás.

Jan Chvojka (ČSSD) - účast na hlasování: 73 % (65 %):
Budu usilovat o co nejčelnější místo na pardubické krajské kandidátce, mám nominaci okresu Chrudim. Pokud bych ve volbách přesto neuspěl, budu pokračovat ve své profesi právníka, pravděpodobně bych se vrátil na odbor strategického rozvoje  Pardubického kraje.

Pavel Staněk (ODS) - účast na hlasování: 72 % (68 %):
Ucházím se o důvěru ve stranických primárkách, pokud ale mandát neobhájím, vrátím se k advokacii. Těžko to asi bude na pozici náměstka ministra spravedlnosti, odkud jsem odcházel do sněmovny, určitě se tam ale musím v den skončení mandátu ohlásit, abych neměl „áčko".

Jaroslav Martinů (ODS) - účast na hlasování: 96 % (96 %):
Budu se nyní moci aspoň naplno věnovat starostování v Poličce další politické ambice už nemám. Pokud budu vyzván, abych podpořil kandidátku ODS, učiním tak, ale až ze spodních pozic. Už nechci být znovu zvolen a doufám také, že by mě voliči do sněmovny „nevykroužkovali".

Jiří Skalický (TOP 09) - účast na hlasování: 85 % (78 %):
Chtěl bych znovu za TOP 09 do sněmovny kandidovat, rád bych na čelních místech kandidátky. Pokud to však nevyjde a mandát se mi nepodaří obhájit, vrátím se do pardubické nemocnice, kde jsem do zvolení poslancem působil jako primář klinické biochemie a diagnostiky.