Dolní Morava připravila na sobotu slavnostní Grand Opening s bohatým programem. Jak potvrdil obchodní ředitel střediska Martin Palán, akce měla úspěch. „S ohledem na počasí přijela naprosto skvělá návštěva, zhruba sedmnáct set lidí. I program dopadl skvěle, lidé jej hodnotili naprosto úžasně a užili si ho," informoval Orlický deník.
Lyžování na mokrém sněhu bylo podle jeho slov v sobotu náročnější, ale v neděli se podmínky změnily k lepšímu. „Na sjezdovkách leží víc jak šedesát centimetrů sněhu, sněží, celé středisko je v provozu, návštěva je slušná," doplnil.
Poměrně spokojený byl v neděli i šéf Skiparku Červená Voda Radek Procházka. „Klobouk dolů, že se fandové lyžování nenechali odradit deštěm a v sobotu přijeli, bylo jich kolem čtyř set. Dnes padá čerstvý sníh, sjezdovka je upravená a hlavní nápor lyžařů očekáváme odpoledne," uvedl v neděli před polednem.
Počasí ovšem poznamenalo návštěvu střediska v Čenkovicích, kde byly v sobotu pouze desítky lyžařů. I tam se v neděli podmínky lepšily.
Sobotní oblevu „přežil" českotřebovský Peklák, lyžovalo se zde celý víkend a středisko zůstává v provozu. Lidé v sobotu a v neděli lyžovali také v Přívratu, Dlouhoňovicích a v Českých Petrovicích. I tato menší ale příjemná lyžařská střediska jsou i po oblevě v provozu a mají zatím dostatek sněhu.
Informace o aktuálním stavu hledejte na webech jednotlivých areálů, pravidelně je bude samozřejmě přinášet také Orlický deník.