VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

19.10.2017

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Pardubice - Pardubice chtějí tvrdá data o tom, jak by město a záchranáři zvládli skutečný útok. Žádná papírová škatulata - do pohybu se dnes dají stovky figurantů v největším evakuačním cvičení v České republice.

18.10.2017

Proměnu z ruiny na národní památku připomene koncert

Pardubice - Dílo, které rod Pernštejnů vybudoval jako výkladní skříň a své mocenské centrum, doputovalo do druhé poloviny 20. století jako ruina.

18.10.2017

Švýcárna se těší velkému zájmu návštěvníků

Pardubický kraj, Slatiňany - Muzeum starokladrubského vraníka Švýcárna ve Slatiňanech se rok od roku těší stále většímu zájmu ze strany turistů.

18.10.2017

Senioři se s herci učili říkat „ne“ šmejdům

Pardubický kraj, Polička - „Na mě si nepřijdete. Zdarma ode mě dostanete. To se bude hodit. Výrobek ze zahraničí.“ Přesně tyto věty zazněly v netradičním divadelním představení, které se včera odehrálo v Domě s pečovatelskou službou v Poličce. Objevili se v něm Vlasta Vébr a Michaela Marková z mosteckého Divadla VeTři.

18.10.2017

V kostce z regionu: Senát navrhl na rektora Jiřího Málka

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Akademický senát Univerzity Pardubice v úterý zvolil kandidáta na funkci rektora pro následující čtyři roky, je jím Jiří Málek, vedoucí Katedry fyzikální chemie Fakulty chemicko-technologické. Návrh senát předloží ministrovi školství, který ho postoupí prezidentovi.

18.10.2017

Právě dnes: V Chrudimi začíná deratizace

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Vodárenská společnost Chrudim nyní provádí podzimní deratizaci v Chrudimi.

18.10.2017

Nasavrčtí Bójové oslavili patnáctiny

Pardubický kraj, Nasavrky - V úterý oslavil spolek Boii 15 let od svého založení. Vznikl s cílem zachovat a prezentovat veřejnosti keltské kořeny v Nasavrkách a okolí.

18.10.2017

Místo vrátnice se bude volit v základní škole

Pardubický kraj, Luže /VOLEBNÍ GULÁŠ/ - Tři změny ve volebních okrscích hlásí pracovníci městského úřadu v Luži.

17.10.2017

V kostce z regionu: Začaly taneční kurzy dospělých

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - V pondělí byly v třemošnickém kulturním domě zahájeny kurzy tanečních pro dospělé. Jsou určeny začátečníkům, ale i těm, kteří na kroky valčíku nebo polky už dávno zapomněli, nebo se je neučili vůbec.

17.10.2017

Chrastecká škola plánuje investice za 18 milionů

Pardubický kraj, Chrast - Chrastecká základní škola 4. listopadu oslaví 140. výročí založení. V současné době ji navštěvuje 468 žáků a na jejich vzdělání se podílí 66 zaměstnanců, z toho například 18 asistentů pedagoga

17.10.2017

Konec dohadů, demolice dětské nemocnice začala

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Konec dohadů a spekulací. Po pondělku je jasno. Budova dětské nemocnice definitivně zmizí z panoramatu města. V pondělí dopoledne začala firma Bisa s její demolicí. Deníku to potvrdil starosta města Miloš Izák. „Dneska se areál oplocuje a v podstatě se dá říct, že dnešním dnem je demolice zahájena,“ uvedl Izák.

16.10.2017

Dobrovolnictví není bláznovstvím, symbolizuje lípa

Pardubický kraj, Chrudim - Před chrudimskou farou na Školním náměstí zasadili v pátek odpoledne dobrovolníci z Dobrovolnického centra Farní charity Chrudim Strom dobrovolnictví jako symbol nezištné pomoci druhým.

16.10.2017

Palackého třída už nebude ostudou

Pardubice - Prostor před pardubickým vlakovým nádražím je zrekonstruovaný. Stejně tak třída Míru i ulice 17. listopadu. Pár míst v samotném centru Pardubic ale na svoji rekonstrukci stále čeká. Jedním z nich je i Palackého třída.

16.10.2017

Události týdne: Václav Větvička zavře arboretum

Pardubický kraj, Luže /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Ve čtvrtek ve 14 hodin se v Hamzově léčebně uskuteční 14. podzimní zavírání parku a arboreta.

16.10.2017

Vodovod je čistý, silničáři mohou začít asfaltovat

Pardubický kraj, Chrudim - Vodovodní řad na Palackého třídě, v úseku od Bohemie ke křižovatce s Vrchlického ulicí, je téměř hotový. Potrubí prošlo náročnými zkouškami a laboratorní testy vzorků vody neodhalily žádné znečištění.

16.10.2017

V Nasavrkách slavili tradiční Kaštanobraní ve velkém

Pardubický kraj, Nasavrky - Je čas sklizně jedlých kaštanů a město Nasavrky proto v sobotu jako každoročně pozvalo návštěvníky k velké oslavě - Kaštanobraní.

16.10.2017

Rybník v Loučkách je vyloven, po řízkách se jen zaprášilo

Pardubický kraj, Loučky - "Počasí nám opravdu přeje," pochvaloval si krásně slunečnou oblohu Jiří Pilař, který soukromě obhospodařuje rybník v Loučkách.

16.10.2017

Pivo vařím na svoji hubu, mám rád sladší

Pardubický kraj, Litomyšl - Minipivovar Veselka oslavil o víkendu čtvrté výročí. Žádný dort a svíčky, ale pořádná hospodská akce. Spousta piva na čepu, pivní speciál s meduňkou a citronovou kůrou a netradiční putování Litomyšlí. Jak jinak než za pivem.

16.10.2017

Víkendové dění v regionu pohledem redaktorů Deníku

Pardubický kraj - Co mimo jiné nabídl uplynulý říjnový víkend v regionu?

15.10.2017

Brambor je dost, jsou levné, ale jablka letos pomrzla

Pardubický kraj, Chrudimsko - Známé prorocké rčení, že budou brambory dražší, než jablka, letos určitě neplatí. Jarní náhlé mrazíky spálily květy jabloní a mnohým zahrádkářům nezbyly na stromech žádné plody.

15.10.2017

Pardubice čeká velké cvičení. Potrvá tři dny a zapojí se stovky účastníků

Pardubice - Scénář teroristického útoku v univerzitě dá do pohybu záchranné složky i stovky figurantů. Cvičit se bude evakuace i dekontaminace.

15.10.2017

Úspěšná „íčka“ mají v Litomyšli i Svitavách

Pardubický kraj, Svitavsko - Návštěvnost měst se dá odhadnout podle toho, jak jsou úspěšná informační centra. Jejich služby využívají turisté a hojně i místní obyvatelé. Obě skupiny se mohly zapojit do hlasování v anketě „Informační centrum roku 2017“. Veřejnost mohla hlasovat během hlavní turistické sezony, v době, kdy je o služby těchto institucí největší zájem.

15.10.2017

Obchvat Svitav je opět o něco blíž

Východní Čechy, Svitavy - Obchvat města, na který obyvatelé Svitav čekají jako na smilování, je – zdá se – na dosah. Po peripetiích, které muselo řešit Ředitelství silnic a dálnic, se proces, na jehož konci bude výrazné odlehčení dopravního provozu na průtahu městem, opět rozběhl.

15.10.2017

Burgery pomohou postižené Markétce

Pardubický kraj, Horka u Chrasti - V září otiskl Chrudimský deník článek o malé Markétce z Horky, která má těžké postižení mozku a jejíž rodině pomáhá nadace Dobrý anděl. V Horce shodou okolností žije i Jiří Burkoň, kterému noviny ukázala jeho maminka.

15.10.2017

Hradební zdi zámku škodí zemní vlhkost

Pardubice - Opevnění pardubického zámku je unikátní v celé střední Evropě. Především omítky hradební zdi však poškozuje zemní vlhkost. Před rokem bylo opraveno prvních 85 metrů od Labské brány ke vchodu do krytu civilní obrany. Letos práce pokračují tam, kde vloni skončily.

15.10.2017

Nová klimatizace zlepšila kvalitu ledu v Hlinsku

Pardubický kraj, Hlinsko - Tuto sezonu už hlinečtí hokejisté i široká veřejnost bruslí v dokončeném zimním stadionu. „Hotovo, zkolaudováno, fungujeme,“ hlásí jednatel společnosti Sportoviště města Hlinska Pavel Kábele. 

15.10.2017

Bývalé sídlo KSČ zbavují nešvarů z minulých let

Pardubice - Pardubický kraj veřejnosti představil, jak budou vypadat společenské prostory Domu hudby po rekonstrukci.

15.10.2017

Expozici Památníku Zámeček zapustí pod zem

Pardubice - Pardubičtí radní schválili budoucí podobu národní kulturní památky Památník Zámeček - popraviště. Z celkem osmi nabízených návrhů nakonec v Architektonické soutěži o „Památník Zámeček“, kterou potvrdila Česká komora architektů, vybrali řešení architektonické kanceláře Žalský architekt.

14.10.2017

Máme kvalitní program i pro mladé lidi, chceme je víc oslovovat

Pardubický kraj - Ve čtvrtek byl hostem on-line rozhovoru Pardubického deníku ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu a lídr krajské kandidátky ČSSD pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Chvojka.Přinášíme vám ty nejzajímavější otázky a odpovědi.

14.10.2017

V Gočárových mlýnech může být galerie

Pardubice - Pardubický kraj má zájem využít hlavní budovu Winternitzových mlýnů pro expozice Východočeské galerie v Pardubicích. Jednali o tom zástupci kraje s majitelem této národní kulturní památky, architektem Lukášem Smetanou. Završili tak sérii předběžných rozhovorů a dohodli se na rozpracování tohoto záměru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT