VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

30.10.2017

Opravy nahrávají snoubencům

Pardubický kraj, Chrudim - Z rekonstruované budovy „nové“ chrudimské radnice na Resselově náměstí zmizelo lešení, ale uvnitř se stále pilně pracuje.

30.10.2017

Žižín a Černou za Bory spojí stezka

Pardubický kraj - Stezku za více než sedm milionů zaplatí město Pardubice.

30.10.2017

Víkendové dění v regionu pohledem redaktorů Deníku

Pardubický kraj - Co mimo jiné nabídl uplynulý říjnový víkend v regionu?

30.10.2017

Nejvíc poruch vysokého napětí je stále v Pardubickém kraji

Pardubický kraj - Energetici mají v terénu přes 900 pracovníků, odbavili už 34 tisíc hovorů. Bez proudu zůstává 80 000 domácností.

30.10.2017

Větev padajícího stromu zasáhla muže do břicha

Pardubice - Více práce měli i záchranáři. Nejvážnější zranění ošetřovali u Litomyšle.

AKTUALIZOVÁNO
30.10.2017

Nedělní směna hasičů potřebovala posily. Ustoupili jen jednou

Pardubický kraj /VIDEO/ - Stromy a zase stromy. Silný vítr v kraji ještě neřekl poslední slovo. Hasiče zaměstnával i v noci.

29.10.2017

Zimní období se blíží, pneuservisy jsou plné

Pardubický kraj - S blížící se zimou řeší pravidelně všichni řidiči otázku povinnosti zimních pneumatik. Někdo se řídí zákonem nebo přezouvá s klesajícími teplotami. Ti otrlejší čekají na první námrazy či dokonce sníh i za cenu přeplněných pneuservisů.

29.10.2017

Město Luže bude dávat lidem peníze na likvidaci splašků

Pardubický kraj, Luže - Město bude každoročně poskytovat grant lidem, kteří si budou chtít postavit domovní čističku odpadních vod nebo nepropustnou vyvážecí jímku. Rozhodlo o tom zastupitelstvo po zjištění, že ne každý majitel domu může začít kanalizaci řešit ve chvíli, kdy jsou dostupné státní dotační tituly s časovým a finančním omezením.

29.10.2017

Stačí jediné tlačítko, aby se senioři a nemohoucí mohli cítit v bezpečí

Pardubický kraj, Svitavsko - Přivolat si pomoc by nemělo být v dnešní době nic těžkého. Stačí sáhnout po mobilním telefonu a vytočit to správné číslo. Tento jednoduchý úkon však může být pro seniory nebo nemohoucí nepřekonatelný problém. Pomoci ale mohou technické „hračky“, které celý proces zjednoduší.

29.10.2017

Nejoblíbenějšími jmény jsou nyní Jan, Anna a Natálie

Pardubický kraj - Český statistický úřad zveřejnil nejoblíbenější jména dětí narozených na začátku tohoto roku. V Pardubickém kraji se narodilo nejvíce Janů, následovali Jakubové a Matějové.

29.10.2017

Nové parkoviště odkrojilo část ze silnice

Pardubický kraj, Chrudim - Okraj dlouhé a svažité příjezdové silnice ke chrudimskému sídlišti Větrník se nově proměnil v jedno z největších městských parkovišť. Vyznačením více než stovky šikmých stání radnice reagovala na trvalý nedostatek parkovacích míst v oblasti.

29.10.2017

Děti z dětského domova už hospodaří jako rodina

Polička, Pomezí - Všechny dětské domovy a dětská centra v Pardubickém kraji mají zpracované plány, jak zpříjemnit dětem život. Jedná se o jejich začlenění do instituce, která nejvíce připomíná rodinu. Finančně méně náročná opatření se už začínají postupně uplatňovat.

29.10.2017

VIDEO: Dětská nemocnice přišla o kupoli

Pardubický kraj, Moravská Třebová /VIDEO/ - Demolice objektu bývalé dětské nemocnice pokračuje.

29.10.2017

Vydávání občanek ve Skutči končí, zájem byl obrovský

Pardubický kraj, Skuteč - V říjnu skončila možnost vyřídit si občanský průkaz na Městském úřadu ve Skutči Bylo to možné díky pilotnímu projektu podpořeném Ministerstvem vnitra ČR.

29.10.2017

Kácení ve velkém kvůli houbě

Pardubický kraj, Litomyšl - Černá hora je oblíbeným místem na procházky nebo běh. Pohyb v lesním porostu však po posledním kácení „prořídl“ více, než se mnohým líbí.

29.10.2017

Chrudim se vrací k jednání o letním kinu

Pardubický kraj, Chrudim - Radnice nyní dokončuje první etapu obnovy fasády, oken a dveří na objektu Muzea v dolní části Široké ulice. Na tuto dílčí investici v hodnotě zhruba 14,5 milionu korun v příštím roce navážou opravy zadního traktu budovy i její části přivrácené k řece. Sem město nainvestuje dalších zhruba 25 milionů korun.

29.10.2017

ZDRAVOhrátky vložily žákům do rukou obvazy

Pardubický kraj, Chrudim - „Já ho nechtěla zabít! Pomoc, prosím, pomozte!“ Premiéra nového projektu pardubického kraje ZDRAVOhrátky na podporu zájmu žáků základních škol o zdravotnické obory začala pěkně zostra.

28.10.2017

Larischova vila se brzy dočká opravy střechy a stropů věže

Pardubice - Československá obec legionářská, která je vlastníkem Larischovy vily, bude moci pokračovat v opravách. Získala totiž dotaci od města Pardubic ve výši půl milionu korun. Peníze využijí na opravu střechy a stropů věže, včetně sanace dřevomorky.

28.10.2017

Slatiňany zváží snížení poplatku za svoz odpadu

Pardubický kraj, Slatiňany - Letošní přechod z týdenního režimu svozu směsného komunálního odpadu do režimu čtrnáctidenního uspořil městu Slatiňany peníze.

28.10.2017

Klidný spánek pro miminka

Pardubický kraj, Svitavy - Oddechující novorozenec v postýlce a klid na duši, že je vše v pořádku. To je přání každého rodiče. O klidný spánek se ve svitavské porodnici stará nejen personál, ale také deset nových monitorů dechu.

28.10.2017

Miliony korun utratí za zelenější město

Pardubický kraj, Litomyšl - Miliony korun utratí v příštím roce Litomyšl za nové zelené projekty. Zajistit vhodné podmínky pro flóru mezi dlažbou a betonem není vždy snadné. Navíc se za každý strom či metr trávníku, který zmizí snáší na vedení města vlna kritiky. V Litomyšli je však vše pod odborným dohledem architekta.

28.10.2017

Školská zařízení v Přelouči a Pardubicích se dočkají oprav

Pardubický kraj - Gymnázium a Střední odbornou školu Přelouč čeká oprava sportovního areálu, Domov mládeže a školní jídelnu Pardubice pak rekonstrukce sociálních zařízení a umýváren.

28.10.2017

V zámecké zahradě si může každý zasadit strom

Pardubický kraj, Chrast - Vedení Chrasti ve spolupráci s památkáři z Pardubic usiluje o obnovu zahrady barokního zámku ve městě, a to podle návrhů, které vytvořil zahradní architekt František Thomayer na počátku 20. století.

28.10.2017

Dětský domov pomáhá postiženým trojčatům

Pardubický kraj, Chrudim - Dětský domov se školou se i letos zapojil do dobrovolnického projektu „72 hodin“. Sběrem papíru chtějí dívky a chlapci pomoci těžce zdravotně postiženým trojčatům Koláčkovým.

28.10.2017

Unikátní oltář budou opravovat několik let

Pardubický kraj, Holice - Unikátní oltář v kostele svatého Martina v Holicích převzali do péče restaurátoři.

28.10.2017

Nechyběly ani chemické pokusy

Pardubický kraj, Chrudim - V prostorách chrudimského Muzea se v úterý představily střední školy z Chrudimska a z několika okolních regionů.

28.10.2017

Tazatelé zkoumají dopravu. Navštíví tisícovku domácností

Pardubice - V Pardubicích začal průzkum dopravního chování. Na zvonky náhodně vybraných domácností tak budou zvonit tazatelé, kteří zjišťují, odkud kam a jakým dopravním prostředkem obyvatelé Pardubic cestují.

28.10.2017

Stárnoucí lesní areál čeká postupná obnova

Pardubický kraj, Chrudim - Část inventáře v rekreační oblasti Městských lesů Chrudim Podhůra začíná dosluhovat. Ke slovu se tedy dostane jeho postupná obnova. Na zamýšlenou stavbu návštěvnického centra s lesovny Podhůra ale zatím nedojde.

28.10.2017

V kostce z regionu: Vodoměry je třeba chránit

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Teploty klesají a Vodárenská společnost Chrudim varuje před nepříjemností v podobě zamrzlého vodoměru. Jak vodoměr chránit před poškozením?

28.10.2017

Krajská města získají stovky milionů na plánované projekty

Východní Čechy - Nové východočeské projekty obdrží z evropských dotací přes 230 milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT