VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

včera 14:33

Hasiči přivezli z mezinárodní soutěže v Nitře zlato

Pardubický kraj, Svitavy - Tým profesionálních hasičů ze Svitav zabodoval na mezinárodní soutěži ve vyprošťování na Slovensku.

včera 12:20

Boj o Senát skončil vítězně pro ODS

Pardubický kraj - Naprostým fiaskem skončilo druhé kolo senátních voleb nejen pro vládní ANO a ČSSD, zpytovat svědomí musí i KDU-ČSL. Naopak ODS je na koni.

včera 07:25

Pozor, tunel bude tři dny zavřený!

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Komplikace čekají od úterý na řidiče na trase mezi Svitavami a Moravskou Třebovou. Od sedmi hodin ráno až do čtvrtku do 18 hodin bude úplně uzavřený Hřebečský tunel na pětatřicítce.

15.10.2018

Řidiči se v Brněnci zdrží na silnici desítky minut

Pardubický kraj, Brněnec - S omezením dopravy musí počítat řidiči na hlavním tahu ze Svitav do Brna. Kvůli opravě silnice první třídy je až do konce října v úseku mezi Brněncem a Březovou nad Svitavou brzdí semafory.

15.10.2018

Záchranaři mají nový prapor

Pardubice - Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje může od středeční používat nový prapor.

15.10.2018

Speciální škola dostala peníze na obnovu tříd

Pardubický kraj, Litomyšl - Žáci ve speciální škole mají čerstvě vymalované třídy a nové osvětlení. Kraj investoval do úprav ve škole 700 tisíc korun. „Připravujeme další investice, máme rozpracovaný projekt na rekonstrukci sociálních zařízení s bezbariérovým přístupem,“ sdělil radní pro školství Bohumil Bernášek.

15.10.2018

Sucho trápí vodáky a nepřeje obnově parku

Pardubický kraj, Chrudimsko - V uplynulých dnech dále klesaly hladiny přehrad na Chrudimsku i v dalších oblastech Pardubického a Královéhradeckého kraje.

15.10.2018

Junáci obnoví zanikající ovocný sad

Pardubický kraj, Chrudimsko - Středisko Junáka ve Slatiňanech se chce v připomínce stého výročí vzniku republiky postarat a obnova starého sadu U Křížku ve Škrovádu“. Počítá přitom také s pomocí a zájmem veřejnosti.

15.10.2018

Četníci, dámičky, smetánka. Pardubice ožily historií

Pardubice - Zpátky do první republiky zavedly centrum města letošní slavnosti.

15.10.2018

Nick Archer: Pardubice znám z Vyprávěj

Pardubice - Velvyslanec Velké Británie přijel na dostihy i s rodinou.

15.10.2018

Do Senátu míří Jan Tecl a Michal Kortyš

Pardubický kraj - Senát zmodral, ČSSD opět propadla. Volby do horní komory potvrdily hlad po osobnostech.

14.10.2018

Kůrovec útočí na lesy i ceny dřeva

Pardubický kraj, Litomyšl - Kůrovec ničí lesy v celé republice a nevyhýbá se ani Litomyšlsku. Napadá smrky i jiné dřeviny a teplé klima urychluje jeho množení. V republice jsou napadené miliony metrů krychlových dříví.

14.10.2018

Chartery využilo 40 tisíc lidí

Pardubice - Během letní charterové sezony přepravili na pardubickém letišti přes 40 tisíc cestujících. To je o 50 procent víc než v předchozím roce.

14.10.2018

Dělat věci jinak se vyplatí. A u erotických pomůcek to platí také

Přední česká produktová designérka Anna Marešová získala za svůj vibrátor z kolekce Whoop.de.doo mezinárodní cenu Red Dot a za Venušiny kuličky Národní cenu za design. Dnes se svým týmem pracuje na nové pražské výletní tramvaji T3 Coupé.

14.10.2018

Školáci chovali krajtu a pracovali i s jeřábem

Pardubický kraj, Litomyšl - Sáhnout si na krajtu královskou nebo manipulovat s jeřábem. Na účastníky Technohrátek Pardubického kraje ve Střední škole zahradnické a technické Litomyšl ve středu čekala celá řada aktivit.

14.10.2018

Obnovené nábřeží usiluje o cenu za architekturu

Pardubický kraj, Litomyšl - Nábřeží Loučné je v nominaci na Českou cenu za architekturu. V soutěži Česká cena za architekturu hodnotí mezinárodní odborná porota nejzajímavější české architektonické počiny za uplynulý rok.

14.10.2018

Těžbě na písnících může zamezit územní plán i ministerstvo

Pardubický kraj, Přeloučsko - Lohenicko-mělické písníky každoročně přilákají tisíce návštěvníků z celého kraje. Pro obyvatele Přelouče a okolí se jedná o nejbližší koupání. Pěkné přírodní prostředí by však až na 18 let mohla narušit těžba štěrkopísku, kterou tam plánují provádět České štěrkopísky. Místní obyvatelé i přeloučská radnice, pod kterou území spadá, však něco takového odmítají.

14.10.2018

Rada města schválila termíny vánočních trhů

Pardubický kraj, Chrudim - Ačkoliv vládne babí léto, radní města při svém jednání schválili termíny konání letošních vánočních trhů na Resslově náměstí.

14.10.2018

Město nabídne lidem pozemky pro stavbu domů

Pardubický kraj, Moravská Třebová - V Moravské Třebové chystají inženýrské sítě pro stavbu rodinných domů. V ulici Strážnického bude zasíťováno a pro stavbu připraveno šest pozemků.

14.10.2018

Volby uspořádali také ve škole

Pardubický kraj, Chrast - Volební místnosti se pro veřejnost uzavřely, ale volební místnost v tělocvičně Základní školy v Chrasti se otevřela nedlouho poté.

13.10.2018

Polygonální stodola stará stovky let je opravená

Pardubický kraj, Trstěnice - Spolek archaických nadšenců po letech práce otevřel obnovenou polygonální stodolu s doškovou střechou.

13.10.2018

Hájovna legendární lišky Bystroušky získá nové využití

Svitavsko/ Mohelnice - Několikaletou rekonstrukci má za sebou statek v lokalitě Střítež na Mohelnicku. Nachází se v lesích, odkud pocházela legendární liška Bystrouška. V budoucnu by budova měla sloužit ekologickému vzdělávání.

13.10.2018

V kapličce v Říkovicích visí nový zvon František

Pardubický kraj, Říkovice - Při posvícenské mši v neděli v kapličce v Říkovicích byl vysvěcen nový zvon František.

13.10.2018

VIDEO: Vítejte v pekle. Simulátor provede hasiče hořícím bytem

Vysoké Mýto - Přívěs kamionu se promění v hořící byt. Ve Vysokém Mýtě si tento unikátní simulátor Fire Dragon budou moci vyzkoušet dobrovolní hasiči z celého kraje, aby si přímo v reálném prostředí vyzkoušeli, jak bojovat s požárem ve stísněném prostoru. 

AKTUALIZOVÁNO
12.10.2018

ODS zvítězila v senátních volbách, lidovci i ANO propadli. Debakl ČSSD

/FOTOGALERIE, SLEDOVALI JSME ON-LINE/ Deset zástupců ODS míří do Senátu. Opětovně zde usedne například populární teplický primátor Jaroslav Kubera, naopak propadl šéf lidovců Pavel Bělobrádek či exministr kultury Daniel Herman. Neuspěly také vládní strany ANO a ČSSD, které pošlou do horní komory po jednom zástupci. Vítězství z prvního kola stvrdil v Praze Pavel Fischer, do Senátu zamíří i další z neúspěšných kandidátů na post prezidenta Marek Hilšer. Ve hře bylo celkem 27 křesel.

12.10.2018

OBRAZEM: Betlém patřil strašidlům

Pardubický kraj, Hlinsko - Nedávný večer patřil v hlineckém Betlémě strašidlům.

12.10.2018

Na památku Marie, rozené Šťulíkové, zasadí jabloň

Pardubický kraj, Ležáky - V pátek bude v Památníku Ležáky slavnostně vysazena jabloň k uctění památky paní Marie Jeřábkové, rozené Šťulíkové, jedné ze dvou ležáckých přeživších děvčat, která zemřela 25. února 2018.

13.10.2018

Herman, či Tecl? Podporu mají oba

Pardubický kraj, Chrudim - Od pátku do soboty se i na Chrudimsku koná druhé kolo senátních voleb. Rozhodne, zda se senátorem za volební obvod číslo 44 stane Daniel Herman (KDU-ČSL), nebo Jan Tecl (ODS).

12.10.2018

Nové volby nehrozí, našli jiné řešení

Pardubický kraj, Chrudimsko - Nové senátní volby na Chrudimsku nehrozí. Kdyby lidovecký kandidát a bývalý ministr kultury Daniel Herman ve volbách do Senátu uspěl, mohl by se vzdát postu náhradníka na funkci poslance.

11.10.2018

Voliči poslali Martínka do zastupitelstva znovu. Z posledního místa kandidátky

Pardubický kraj, Moravská Třebová /ZAUJALO NÁS/ - Skokanem komunálních voleb v Moravské Třebové je sociálně demokratický radní, zastupitel a končící senátor Radko Martínek.

11.10.2018

Dobrovolníci vyráží čistit zanedbané studánky

Pardubický kraj, Svitavsko - Studánek v Čechách za poslední století rapidně ubylo. Jsou prvním ukazatelem nelichotivého stavu podzemních vod a důležitou součástí vodních ekosystémů. Jsou také malebným a romantickým doplňkem přírody, který má na českém území dlouhou tradici.

11.10.2018

Pardubice se vrátí do první republiky. Městské slavnosti ve čtvrtek začínají

Pardubice - Ve čtvrtek v 16 hodin vyjede z dostihového závodiště spanilá Kočárová jízda, ulicemi Teplého, 17. listopadu a přes třídu Míru dojede až na Pernštýnské náměstí. Průvod pozve občany Pardubic na Víkendový festival se 128. Velkou pardubickou a oznámí také začátek Podzimních městských slavností.

10.10.2018

Zdrží stavbu dálnice D35 okolo Litomyšle soud?

Pardubický kraj, Litomyšl - Kdy se začne stavět silnice D35, je jedna z nejtěžších otázek současnosti. O trase je sice rozhodnuto a Ředitelství silnic a dálnic za ní stojí, ale ne tak obyvatelé Strakova. Ti sice dálnici chtějí, ale dál od obcí a blíž k lesům. Obávají se totiž velkého hluku.

10.10.2018

Monoxylon znovu vypluje až na jaře

Východní Čechy - Unikátní replika neolitického člunu má za sebou v přípravě na expedici Monoxylon letošní poslední plavbu.

10.10.2018

Senátní volby si mohou zopakovat

Pardubický kraj, Chrudimsko - Pokud ve druhém kole senátních voleb na Chrudimsku uspěje kandidát KDU-ČSL a bývalý ministr kultury Daniel Herman, může v Poslanecké sněmovně zasednout Hayato Okamura, bratr šéfa SPD Tomia. Anebo mohou chrudimský volební obvod čekat nové volby.

10.10.2018

Nemocnice získaly pro děti desítky monitorů dechu

Ústí nad Orlicí, Svitavy - Děti narozené v Orlickoústecké a Svitavské nemocnici bude hlídat 31 nových monitorů dechu.

9.10.2018

Litomyšlský zámek získal k výročí platinovou minci

Pardubický kraj, Litomyšl - Česká mincovna rozšiřuje řadu platinových pamětních mincí o zámek a zámecký areál Litomyšl. Mince byla pokřtěna při příležitosti oslav 450. výročí založení zámku v Litomyšli za účasti autorky Lenky Nebeské dne 29. září.

9.10.2018

Na Příhrádku se pracuje, v zimě přijdou na řadu i fresky

Pardubice - Na Příhrádku pokračuje rekonstrukce historických domů čp. 6, 7 a 8, které budou sloužit jako pracoviště krajské knihovny.

9.10.2018

Litomyšlské íčko zabodovalo

Pardubický kraj, Litomyšl - Anketa Informační centrum roku 2018 zná vítěze. Infocentrum v Litomyšli s počtem 917 hlasů vyhrálo v Pardubickém kraji.

9.10.2018

Darování odložených věcí může pomoci zvířatům v útulku

Pardubický kraj, Chrudim - Překážejí vám doma odložené a nevyužívané lyže? Zabírá vám místo v garáži starší, ale dosud funkční bicykl, na který už ale pravděpodobně nikdy neusednete? Nebo vás v zaprášené krabici na skříni straší sada nepotřebného kempovacího nádobí?

9.10.2018

Divadelníci s policií varují seniory před chytrými podvodníky

Pardubický kraj - Divadlo VeTři učí seniory, jak zatočit s podvodníkya nenechat se okrást.

9.10.2018

Více srdce pro Havla, potřebují 1500 zrcátek

Pardubický kraj, Litomyšl /FOTO/ - Darujte své malé zrcátko do nové instalace Více srdce pro Václava Havla, která vznikne v Litomyšli. Obří voskové srdce doplní stovky zrcátek.

9.10.2018

Parkoviště na Podhůře je takřka hotové

Pardubický kraj, Chrudim - Na staveništi pod chrudimskou Podhůrou bylo ještě v pátek živo, ale plocha tamějšího parkoviště je už téměř dokončena. Podle chrudimského starosty Petra Řezníčka došlo při stavbě k drobným komplikacím, kvůli nimž byl termín dokončení posunut z poloviny října na jeho úplný závěr.

8.10.2018

Chrudimsko a Svitavsko čekaly také volby do Senátu

Pardubický kraj - Kdo postoupil do druhého kola senátních voleb v obvodech 44 a 50?

8.10.2018

Drahoš by mohl vést Senát. V případě indispozice Zemana by ho zastoupil

/INFOGRAFIKA/ Senátní volby nepatří k těm, které táhnou nejvíc. Přesto ty letošní byly v mnoha směrech významné. Horní komora je totiž beze sporu tělesem, které je ochráncem ducha ústavy.

7.10.2018

Lávku pod Vinicí čeká oprava. Od pondělí bude zavřená

Pardubice - Komunikace spojující ulici K Vinici s druhým břehem Chrudimky, kterou lidé hojně využívají například při cestách do Pardubické nemocnice, projde rekonstrukcí. Od pondělí bude kvůli tomu uzavřena. A uzavírka potrvá zřejmě až do poloviny prosince.

7.10.2018

Policejní technik uspěl s fotkou

Pardubický kraj, Svitavy - V Praze v Muzeu Policie ČR na výstavě Kriminalistika ve fotografii má region své zastoupení.

7.10.2018

Litomyšl chce více kamer

Pardubický kraj, Litomyšl - Více kamer v ulicích města, nebo nikoliv? Lidé v Litomyšli mohou sami rozhodnout, zda je potřeba rozšířit kamerový systém a na kterých místech. Ve schránkách našli speciální anketu. Na názory obyvatel čekají do 31. října.

7.10.2018

Kdo zamezí hrozbě obnovení spalovny?

Pardubice - Hrozba znovuobnovení provozu spalovny nebezpečných odpadů je otázka, která Pardubicemi rezonuje řadu let. Ale i po dalším volebním období zůstává nezodpovězena.

7.10.2018

Cesta se prodloužila a konve ztěžkly

Pardubický kraj, Chrudim - Na chrudimském „dolním“ hřbitově u kostela svatého Kříže byla ještě před rokem hned tři místa s vodovodním kohoutkem, kde si pozůstalí mohli natočit vodu na zalití květin na hrobech svých blízkých. To prostřední, dole u hřbitovní zdi nad železniční tratí, však bylo bez náhrady zrušeno.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT