VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

dnes 11:18

Prodej nemocnice budí pochybnosti

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Osmdesát milionů korun. Tolik požadují po Pardubickém kraji vlastníci nemovitostí, které aktuálně využívá moravskotřebovská Nemocnice následné péče. Nabídka kraji, který je zřizovatelem špitálu, přišla koncem loňského roku. Radním se však částka zdá přemrštěná.

AKTUALIZOVÁNO
dnes 06:22

Zemana čekali se zalepenými ústy

Východní Čechy, Hradec Králové - Demonstranti, sociální demokraté, příznivci Miloše Zemana i desítky novinářů v neděli dopoledne zaplnili prostranství před hradeckou Střelnicí.

AKTUALIZOVÁNO
dnes 05:51

ČSSD povede Jan Hamáček

Východní Čechy /FOTO/ - Delegáti dali přednost kandidátovi, který spojuje. Vstup do Babišovy vlády je nejistý.

včera 19:14

Skoro čtvrt milionu na obnovu památek

Pardubický kraj, Svitavy - Bezmála čtvrt milionu korun získalo město pro letošní rok od ministerstva kultury na obnovu kulturních památek. Ministerstvo pro Svitavy, jako obec s rozšířenou působností, stanovilo kvótu ve výši 233 tisíc korun.

včera 18:23

Hradecké letiště by mohlo přijímat letadla z Pardubic

Východní Čechy - Pardubické letiště bude opravovat pojížděcí plochy. Část provozu by mohli převzít v Hradci.

včera 18:08

ČSSD povede Hamáček. Ve volbách porazil Zimolu

Hradec Králové /FOTO/ - Novým předsedou ČSSD se stal dosavadní místopředseda Jan Hamáček. Delegáti mimořádného 40. sjezdu strany ho zvolili v neděli odpoledne, svůj hlas mu dalo 272 z nich. Jeho konkurent Jiří Zimola dostal 224 hlasů.

včera 16:41

Nejmenší hasiči uspěli na své první letošní soutěži

Pardubický kraj, Pustá Kamenice - Téměř třetina lidí se hlásí v obci na hranici okresu k místnímu hasičskému sboru. Není tedy divu, že zde hasiči mají zastoupení ve všech věkových kategoriích. Zatímco spousta sportovců má přes zimu závodní pauzu, tak pro nejmenší hasiče toto neplatí. V minulém týdnu se členové přípravky zúčastnili soutěže Kostěnické hrátky s hasičátky, kde je čekala obhajoba prvního místa.

včera 16:10

Dluží děti i senioři, drtí je exekuce

Pardubický kraj, Svitavsko - Potíže s exekucemi má na Svitavsku 6340 lidí, celkem na ně připadá 35 164 exekucí. Dlužníci dohromady splácejí 1,587 miliardy korun. Na osobu připadá zhruba čtvrt milionu korun.

včera 16:01

Spolupracovat s ANO, nebo ne? Kandidáti na předsedu ČSSD se neshodli

Hradec Králové - K tématu, zda by měla sociální demokracie jednat s hnutím ANO o účasti na vládě, které dopoledne na mimořádném 40. sjezdu ČSSD nastolil prezident Miloš Zeman, se ve svých nominačních projevech vyjádřilo jen několik kandidátů na předsedu ČSSD.

včera 13:47

Společně s občany se zamyslí nad problémy města

Pardubický kraj, Chrudim - Radnice svým občanům naslouchá. I v letošním roce se koná setkání nad tzv. Desaterem problémů Chrudimi.

včera 13:16

Pardubice chtějí od obcí „školné“. Až 20 procent žáků dojíždí

Pardubice - Vybraných dvanáct obcí má platit zhruba dva a půl tisíce za žáka.

včera 13:00

Milan Chovanec odmítl koalici ČSSD s ANO

Hradec Králové - Předseda ČSSD Milan Chovanec na nedělním mimořádném 40. sjezdu strany odmítl, aby ČSSD šla do koalice s hnutím ANO. Prezident Miloš Zeman, kterého Chovanec na sjezd pozval, přitom krátce před Chovancovým projevem sociální demokraty vybídl, aby s ANO začali jednat.

včera 12:30

Na prezidenta čekali demonstranti se zalepenými ústy

Hradec Králové -Několik desítek demonstrantů čekalo v neděli dopoledne před královéhradeckou Střelnici, kde se koná 40. mimořádný sjezd ČSSD, na příjezd prezidenta Miloše Zemana.

včera 12:25

Festival vzdělávání nabízí přednášky i široké veřejnosti

Pardubický kraj, Litomyšl - Festival Nakopněte svoji školu od neděle do úterý přinese nejen pedagogům odborné přednášky na téma vzdělávání. Na setkání se zajímavými hosty může přijít i veřejnost.

včera 12:00

Zeman doporučil ČSSD, aby zahájila jednání s ANO

Hradec Králové /FOTO/ - Prezident Miloš Zeman v neděli na 40. mimořádném sjezdu ČSSD doporučil straně, aby zahájila jednání s hnutím ANO o své účasti ve vládě. Podle něj má ANO zájem jednat s ČSSD.

včera 10:23

Ředitele škol zřizovaných krajem letos čekají konkurzy

Pardubický kraj, Svitavsko - Ředitelé devětatřiceti středních škol a školských zařízení v Pardubickém kraji budou muset v letošním roce obhajovat svoje funkce.

včera 09:12

Chodníku se už letos nejspíš nedočkají

Pardubický kraj, Udánky - Naděje, která obyvatelům místní části Moravské Třebové svitla na konci loňského roku, že se konečně dočkají vytouženého chodníku, po únorovém zasedání zastupitelstva poněkud pohasla. Ukázalo se totiž, že poté, co vedení města v prosinci zařadilo do rozpočtového provizoria na první čtvrtletí roku 2018 částku 200 tisíc korun na přípravné práce související s vybudováním chodníku, se realizace za dva uplynulé měsíce nikam nepohnula.

včera 07:20

Žákům přednášeli po roce studenti z celého světa

Pardubický kraj, Litomyšl - Z Brazílie, Číny, Gruzie, Indonésie, Pákistánu, Ruska, Turecka a Ukrajiny přijeli mladí lidé za žáky III. základní školy v Litomyšli. V rámci projektu Edison, který škola pořadala potřetí, přijeli s dětmi procvičovat angličtinu. Děti se také dozvídají nové věci o zemích, kam se málokdo podíval.

včera 06:59

Hlavně ne Chovance, shodují se východočeští sociální demokraté

Východní Čechy - S Babišem do vlády ano, nebo ne? Nebo jen s hnutím ANO, ovšem bez Babiše? Ale co na to prezident?

včera 06:28

Veterináři varují před ptačí chřipkou

Pardubický kraj, Svitavsko - Státní veterinární správa upozorňuje chovatele na možné riziko nákazy ptačí chřipkou.

včera 05:57

Vlakem do práce? Cyklověž budete mít zdarma

Pardubice - Pardubice chtějí zaplnit zatím prázdnou cyklověž. Kdo pravidelně dojíždí do práce, měl by zde kolo uskladněné zdarma…

17.2.2018

Odchycených psů přibývá, tuláka odhalí registrační karta

Pardubický kraj, Luže - V městě pod hradem Košumberk se každou chvíli objeví psí tulák. Pro strážníky je mnohdy obtížné zjistit, komu patří. V hledání jim může hodně pomoci letošní novinka - registrační karta psa.

17.2.2018

Památkáři souhlasili, lidem se novostavba nelíbí

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Nově zprovozněné zázemí s kavárnou pro návštěvníky areálu na Knížecí louce vyvolalo bezprostředně po otevření bouřlivou diskuzi. Kromě šesti a půl milionových nákladů, které stavba kavárny spolykala, se povětšinou kritická slova snáší na vizuální podobu budovy a její zasazení do panoramatu Moravské Třebové.

17.2.2018

Ředitelka galerie zůstává. Čeká ji zřejmě velký úkol: přesun do mlýnů

Pardubice - Východočeskou galerii povede i v příštích pěti letech současná ředitelka Hana Řeháková. Ve funkci ji na doporučení výběrové komise potvrdili krajští radní. Hlavním úkolem vedení galerie bude nyní příprava na možný přesun této instituce do nových prostor v automatických mlýnech architekta Josefa Gočára.

17.2.2018

Nový skatepark by mohl sloužit už za rok

Pardubický kraj, Chrudim - Současný chrudimský skatepark se nachází v blízkosti zimního stadionu v ulici V Průhonech. Jeho stav už ale přestává být vyhovující a bezpečný. Překážky, kterých je sice dost, jsou dřevěné a pokryté plechem a logicky tak trpí pod vlivem klimatických podmínek.

17.2.2018

Matiční jezero se dočká odbahnění

Pardubice - Jezírko v centru města se zbaví bahna. Šetrnou metodou.

17.2.2018

Novým ředitelem moravskotřebovské nemocnice se stal Pavel Havíř

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Novým ředitelem Nemocnice následné péče se stal Pavel Havíř.

17.2.2018

Nové polní cesty propojí Chrudim s okolní přírodou

Pardubický kraj, Chrudim - V polovině letošního ledna byly zkolaudovány první nové polní cesty za sídlištěm Na Větrníku v katastrálních územích místních částí Vestec a Topol.

17.2.2018

Sakury nevykvetou, pokácí je

Pardubický kraj, Litomyšl - V ulici 9. května nenajdete žádnou architektonickou zajímavost, přesto na toto místo v Litomyšli mířili každé jaro lidé s fotoaparáty. Důvod byl prostý. Celá ulice rozkvetla do růžova. Díky sakurám, které tu desítky let rostly. Ty budou v následujících týdnech vykáceny a následně je nahradí nová výsadba.

17.2.2018

Slatiňany ve sdružení končí, efekt byl nulový

Pardubický kraj, Slatiňany - Město vystupuje ze Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. Podle slatiňanského starosty Ivana Jeníka, jehož už zastupitelé pověřili ukončením příslušné smlouvy, členství města v této organizaci nenaplnilo do něj vkládaná očekávání.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT