VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

včera 21:17

Rekord pokořen! Horský nosič ze Slovenska vynesl na Sněžku 165,5 kilogramu

Pec pod Sněžkou – Slovenský horský nosič Vladimír Hižnay donesl na nejvyšší tuzemskou horu rekordních 165,5 kilogramu. Extrémní vynáška nákladu, kterou překonal dosavadní historické maximum, mu přitom trvala pouhé 2 hodiny a 29 minut.

včera 06:00

Surovec s kočárkem a 17 ukradených kol za měsíc: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 17. srpna 2018.

16.8.2018

Stříkačky stříkaly u Stříbrných stěn a cizinci kopali bezbranného: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 15. srpna 2018.

15.8.2018

V Chrudimi bude jedna nehoda za druhou. Hasičské mistrovství

Chrudim /VIDEO/ - Vyprošťování u dopravních nehod jako mistrovská disciplína. Kdo je v Česku nejlepší se zjistí v Chrudimi.

13.8.2018

Události týdne: Pivní slavnosti, připomínka režimu či oslava výročí

Pardubický kraj - Na co bude v těchto dnech poutána v regionu největší pozornost?

13.8.2018

Nikdo nebude žíznit, vodaři aktivovali záložní zdroj

Pardubický kraj, Chrudim - V posledních dvou měsících se i Vodárenská společnost Chrudim potýká s abnormálních suchem. Podobně jako loni.

13.8.2018

Pustá Kamenice se „oblékla“ do zlata, je nej... vesnicí roku

Pardubický kraj, Pustá Kamenice /FOTO/ - Tři stovky obyvatel, škola, školka, sportovci, hasiči i tradiční akce… Ve vítězné vesnici Pardubického kraje to žije a rozhodně není pustá.

13.8.2018

OBRAZEM: Vzpomínková jízda na Elišku a Čeňka Junkovy v Litomyšli

Pardubický kraj, Litomyšl /FOTO/ - Naleštěné staré vozy a motorky, vůně benzínu… Již potřetí se do Litomyšle sjeli majitelé veteránů z celé republiky i ze zahraničí, aby si připomněli slavnou dvojici Elišky a Čeňka Junkových.

12.8.2018

Letošní rok je extrémní, v Krouně napočítali v srpnu už šest tropických dnů

Pardubický kraj, Krouna - Tropické denní teploty se v minulých dnech nevyhnuly ani výše položeným oblastem regionu.

12.8.2018

Sportovní park Pardubice. Od prvního dne je plno

Pardubice - Devět dní sportu odstartovalo na soutoku Labe a Chrudimky.

12.8.2018

Privatizace nemocnice přišla Moravskou Třebovou draho

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Osmdesát milionů. Tolik chtěli po Pardubickém kraji vlastníci nemovitostí, které slouží jako nemocnice následné péče v Moravské Třebové. Kraj, který je zřizovatelem zdravotnického zařízení, však na přemrštěnou kupní cenu nepřistoupil a vydal se cestou výstavby nové nemocnice.

12.8.2018

Třebovské strážníky už přivoláte i mobilem

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Městská policie od srpna zprovoznila bezplatnou linku 156 i z mobilních telefonů. Až dosud v Moravské Třebové fungovala linka 156 pouze z pevné linky a z mobilního telefonu byl hovor přepojen do Svitav.

12.8.2018

Půdorys záchranky se už rýsuje

Pardubický kraj, Chrudim - Ani v současných panujících vedrech se nezastavila výstavba nové stanice zdravotnické záchranné služby, jejíž základy se už rýsují v chrudimské ulici Dr. Milady Horákové.

12.8.2018

Autobusové linky propojí jižní a východní část města

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Předvolební dárek pro obyvatele města v podobě městské hromadné dopravy chystá moravskotřebovská radnice. Do provozu bude uvedena na začátku října spolu s nově rekonstruovaným dopravním terminálem v prostoru vlakového nádraží.

12.8.2018

Restaurátoři opraví sochu svatého Václava v Nedošíně

Pardubický kraj, Litomyšl - Odborníci z fakulty restaurování v následujících měsících opraví sochu svatého Václava v Nedošíně.

12.8.2018

Firmy zvažují umístění dobíjecí stanice v Chrudimi

Pardubický kraj, Chrudim - Chrudimští radní vyslovili předběžný souhlas společnostem Olife Energy Praha a Moneta Money Bank s vybudováním dobíjecí stanice pro elektromobily na Masarykově náměstí.

12.8.2018

Svitavští Piráti sázejí na zastupitele

Pardubický kraj, Svitavy - Po úspěchu v parlamentních volbách zkusí Piráti promluvit i do komunální politiky. Hlasy voličů jim mohou pomoci získat oblíbení komunální politici, kteří rozšířili jejich řady na úkor svých dosavadních stran a hnutí.

12.8.2018

Běstvina získala vlastní znak, jeho motivem je místní kaple

Pardubický kraj, Běstvina - Obec Běstvina má poprvé v historii vlastní znak. Už před jeho vytvořením se lidé v Běstvině shodli na tom, že obec na něm bude nejlépe reprezentovat vyobrazení šestiboké kaple sv. Jana Nepomuckého, která stojí na místní návsi.

12.8.2018

Horští nosiči chtějí atakovat historický výkon a vynést na Sněžku víc jak 160 kg

Východní Čechy, Pec pod Sněžkou - V březnu 1944 vynesl profesionální horský nosič Robert Hofer z tehdejší Obří boudy na Sněžku 160 kg těžkou ocelovou rouru pro tamní meteorologickou stanici. Jeho rekordní výkon se pokusí překonat na stejné trase v sobotu 18. srpna odpoledne slovenský šerpa Vladimír Hižnay a pravděpodobně také Zdeněk Pácha z Bašky u Frýdku-Místku.

12.8.2018

Bunkr v Dobrošově se opravy nedočká. Chybí lidi i zájem

Východní Čechy, Dobrošov - Do specifické práce v podzemí se nikdo nehrne. Jiné práce je nadbytek.

12.8.2018

Vlak bez zastávky v Pardubicích? Nelogický výstřelek, tvrdí hejtman

Pardubický kraj - České dráhy oznámily, že chystají nový spoj svých souprav pendolino, který by neměl zastavovat v Pardubicích. To vyvolalo nevoli u představitelů kraje, kterým se nelíbí, že s nimi změny v jízdních řádech nejsou konzultovány.

11.8.2018

Řešíme dopravu i sociální problémy, ale je nás málo, říkají strážníci

Pardubický kraj, Sezemice - Uzavřený most v Kuněticích znamená pro Sezemice nárust tranzitní dopravy. Přes město vede objízdná trasa. Na spěchající řidiče budou tedy více dohlížet i strážníci tamní městské policie. Jenže nejen Sezemice volají po dopravním dohledu.

11.8.2018

Kolotoč oprav a investic se v Chrudimi točí dál

Pardubický kraj, Chrudim - Rada města schválila výsledek veřejných soutěží na několika veřejných zakázek.

11.8.2018

Kupte trámy na sokolovnu

Pardubický kraj, Dolní Újezd - Sportovci v Dolním Újezdu nedosáhli na pětimilionovou dotaci na rekonstrukci sokolovny, ale i tak se pustili do opravy střechy.

11.8.2018

PPL chce prorazit na Dukle, Dubině i Polabinách i na velkou radnici

Pardubice - Sdružení Pardubice pro lidi: Jsme lokální hnutí, nesvázané politikou velkých stran.

11.8.2018

Táborníci zkoušeli opilecké brýle

Pardubický kraj, Trhová Kamenice - Policejní psovody se svými psy, vozidlo dopravní policie v civilním provedení, výzbroj pořádkové jednotky, nový vůz cizinecké policie vybavený technikou pro odhalování nejen falešných dokladů, to vše si mohly děti na letním dětském táboře v Trhové Kamenici vyzkoušet nebo prohlédnout.

11.8.2018

Bystré hostí řezbářské sympozium Woodart 2018

Pardubický kraj, Bystré u Poličky /FOTO/ - Čtrnáctý ročník řezbářského sympozia se koná od 6. srpna do 11. srpna v Bystrém. Šest řezbářů z celé republiky se usadilo v areálu hasičské zahrady. Tématem letošního Woodart festivalu je Kudy? Tudy!, aneb Dřevo, se kterým se neztratíte.

11.8.2018

Pouť omezila dopravu v chrudimském centru

Pardubický kraj, Chrudim - Ulice a náměstí plné stánků a zábavních atrakcí prakticky znepřístupnily centrum Chrudimě pro veškerou běžnou dopravu.

11.8.2018

V parku Na Špici se představí i atleti Bez Bariér

Pardubice - Ve Sportovním parku Pardubice 2018, který začíná tuto sobotu, se můžete seznámit s desítkami sportovních disciplín.

11.8.2018

OBRAZEM: Poslední jízda "žabotlamu"

Pardubice/ Šumperk /FOTO, VIDEO/ - Pantograf, lochneska, Emilka či žabotlam. Takové názvy dali lidé tomuto elektrickému vlaku. V pátek měli poslední možnost se s ním svézt z Pardubic do Prahy, České dráhy totiž jednotky vyřazují z provozu.

10.8.2018

Pustá Kamenice slaví titul, na oslavu lidi z okolí nepustí

Pardubický kraj, Pustá Kamenice - Vesnice na hranici okresu připravuje velkou slavnost. V sobotu hostí Pustá Kamenice vyhlášení soutěže Vesnice roku, na kterém převezmou zlatou stuhu.

10.8.2018

Sekáči se utkají v Úherčicích

Pardubický kraj, Úherčice - Obec Úherčice zve již na 4. ročník soutěže v tradičním kosení louky Úherčický sekáč. Akce se uskuteční v sobotu od 17 hodin.

10.8.2018

O psí hotely je v létě velký zájem. Většina penzionů v kraji hlásí plno

Východní Čechy - Kvůli horku si zvířecí hosti dovolenou moc neužijí. Tropické dny raději tráví ve stínu.

10.8.2018

V Moravské Třebové platí zákaz odběru vody z nádrží

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Na Moravskotřebovsku platí, stejně jako na Poličsku, od pondělí zákaz odběru povrchových vod. Opatření se týká celých katastrálních území Moravská Třebová a Boršov, a to až do odvolání.

10.8.2018

Lochneska, žabotlam a spol. pořádá poslední jízdy

Pardubice - Milovníci kolejových vozidel by měli zbystřit, mají jednu z posledních možností svézt se vlakem, kterému se přezdívá pantograf, lochneska, emilka nebo žabotlam.

10.8.2018

Za Rozumné jde do senátních voleb veterinář

Pardubický kraj, Svitavy - K sedmi známým kandidátům, kteří se na podzim utkají v boji o uprázdněné senátní křeslo za svitavský volební obvod, přibyl kandidát za stranu Rozumní Miroslav Šafář.

10.8.2018

Horka vysušila potůčky i řeky. Umírají ryby

Pardubicko - Vlna veder hubí vodní život v krajině, dosahuje i na chovné rybníky.

9.8.2018

Na radnici vlaje černý prapor. Za padlé vojáky

Pardubice - Do konce týdne bude na budově radnice na Pernštýnském náměstí vlát černý prapor. Město tak uctilo památku českých vojáků padlých na zahraniční misi v Afghánistánu.

9.8.2018

Mistrovství světa uzavře silnice u Poličky

Pardubický kraj, Polička - Město se chystá na uzavírky. Od čtvrtku od 18 do 22 hodin, v pátek od 5 do 20 hodin a v sobotu ve stejném čase bude uzavřena silnice IIII/35910 v Kamenci a Širokém Dole pro všechna auta.

9.8.2018

Na Poličsku platí zákaz brát vodu na zalévání i mytí aut

Pardubický kraj, Polička - Vyschlé řeky, prameny i studny. Horké léto s sebou nese značné problémy a šetření s pitnou vodou je na místě. Vyzval k tomu i starosta Poličky.

9.8.2018

Koupání v Sečské přehradě hygienici nedoporučují

Pardubický kraj, Seč - Kvalita vody v Sečské přehradě kvůli tropickým teplotám opět utrpěla. Na pětibodové škále hygieniků je nyní označena druhým nejhorším stupněm a neodpovídá hygienickým požadavkům.

9.8.2018

Ondřej Trojan odhalí turistickou ceduli připomínající jeho debut

Pardubický kraj, Miřetín u Proseče - Ve čtvrtek v 16 hodin odhalí Ondřej Trojan spolu s dalšími tvůrci turistickou informační ceduli připomínající natáčení jeho kultovního filmu Pějme píseň dohola, který natočil v roce 1990 v tehdejším pionýrském táboře Filmového studia Barrandov.

8.8.2018

Poutě může znepříjemnit hlavně vedro

Pardubický kraj, Chrudimsko - Pokud nepoleví současná horka, tisíce návštěvníků chrudimské pouti i pouti v Ronově nad Doubravou, čeká o tomto víkendu zatěžkávací zkouška fyzické kondice.

8.8.2018

OBRAZEM: Vysoké teploty panují dál

Pardubicko /FOTO/ - Současná vedra ničí úrodu. Důkazem toho jsou i slunečnice na poli u Němčic na Pardubicku.

8.8.2018

Loni zaorávali zeleninu, letos je zas moc ovoce

Pardubický kraj, Svitavsko - „Potřebujeme, aby pršelo aspoň týden v kuse. Čekáme na vláhu jako na smilování,“ shodují se zemědělci v regionu.

8.8.2018

Smutné výročí: Samé osmičky... Před 10 lety se stala tragédie u Studénky

Svitavy, Studénka - Deset let od tragédie, která změnila řadu lidských životů.

8.8.2018

Opozice považuje postup radnice za nemorální

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Veřejné zakázky na dodávku hardwaru pro technologické centrum města, které před třemi lety získala ve výběrovém řízení První chráněná dílna severočeského podnikatele Tomáše Horáčka, obviněného nedávno kvůli údajně zmanipulovaným výběrovým řízením ve dvou pražských nemocnicích, prověřoval krátce po podpisu smluv kontrolní výbor zastupitelstva.

7.8.2018

Zbraně v akci: Na valech zámku se bude ve středu střílet

Pardubice - Už rok zdobí pardubické zámecké valy dvě repliky pernštejnských děl. Oblíbili si je obyvatelé i návštěvníci Pardubic, které kanony vítají cestou z Příhrádku na zámek.

7.8.2018

Ztracení lvi a tygři. České úřady se nemohou dopočítat, kde se zvířata chovají

Východní Čechy /INFOGRAFIKA/ - Otřesné případy v chovech divokých šelem odkryly další velký problém: stát ani krajské úřady se nemohou dopočítat, kolik tygrů u nás vlastně žije. Ukázalo se to při velkém průzkumu, při kterém se Deník pokusil všechny velké kočky v Česku zmapovat.

7.8.2018

Litomyšl rozšiřuje mateřské školy, Újezd postavil novou

Pardubický kraj, Svitavsko - Litomyšl rozšiřuje školky. Dolní Újezd postavil novou mateřinku na střeše školy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT