VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

dnes 08:05

Obyvatelé Hlinska získají přehled o každé kapce vody

Pardubický kraj, Hlinsko - Dokonalý přehled o množství odebírané pitné vody. To je jen jedna z výhod, kterou nabízí obyvatelům Hlinska projekt chytrých vodoměrů. Ten ve městě právě vstupuje do své poslední etapy.

dnes 06:53

Některé školy mají delší volno

Pardubice - Delší prázdniny nejsou k zahození a některým žákům pardubických škol se tohoto „dárku“ dostane.

dnes 06:22

Pardubicemi projde Oheň (bez)naděje. Na Zámeček

Pardubice - Smutnou připomínku bolestných událostí v pondělí zažjií Pardubice.

včera 21:36

Ostatky rektora Stříteského se vrátí na hřbitov

Pardubický kraj, Litomyšl - Ostatky Františka Ambrože Stříteského, posledního rektora piaristické koleje v Litomyšli, se vrátí na své původní místo na hřbitově.

včera 20:25

Pět absolventů má diplomy

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Zájem o studium vyšších odborných škol postupně klesá. Stejně jako ve vojenské škole v Moravské Třebové.

včera 18:23

Největší dodávka trolejbusů dorazila. Nyní vyjíždějí do ulic

Pardubice - Svezení pardubickou hromadnou dopravou bude opět o něco příjemnější. Zaslouží se o to nové trolejbusy typu Škoda 30Tr, které v těchto dnech postupně nahrazují nejstarší vozy.

včera 17:32

Chrudim umořuje dluh, chce mít prostor na další investivce

Pardubický kraj, Chrudim - Zadlužení města Chrudim klesá. Podle právě schválených výsledků hospodaření za uplynulý rok činily nesplacené úvěry města přibližně 60 250 000 korun. V dobách největšího zadlužení to přitom bylo výrazně přes 100 milionů.

včera 16:41

Přijdou diskutovat o městě

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Ve středu 27. června se od 17 hodin uskuteční ve dvoraně městského muzea beseda občanů se zástupci vedení města.

včera 14:38

Po houbách jakoby se slehla zem. V lesích je sucho

Pardubický kraj, Svitavsko - Pokud jste, tak jako většina Čechů vášnivými houbaři, ani do lesa nechoďte. Po houbách jakoby se slehla zem. Dlouhotrvající sucho houbám nepřeje.

včera 13:56

24. června 1942. Den, kdy (ne)zemřely Ležáky

Pardubický kraj, Ležáky - Brutální odplata. Vyhlazení osady jako kolektivní trest za smrt architekta holokaustu Heydricha.

včera 13:47

Děti sbíraly hračky pro Motol

Pardubický kraj, Litomyšl - Školáci pomáhají nemocným dětem.

včera 12:25

Je rozhodnuto. Pardubice spalovnu nebezpečných odpadů neodkoupí

Pardubice - Riziko obnovení provozu spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví trvá. Pardubičtí zastupitelé totiž neschválili její odkup od společnosti AVE CZ za 35 milionů korun.

včera 10:23

Bezpečné prázdniny v Hlinsku přivítaly děti

Pardubický kraj, Hlinsko /FOTO/ - Před místním plaveckým bazénem se ve středu v rámci prevence kriminality uskutečnila bezpečnostně preventivní akce s názvem „Bezpečné prázdniny - Hlinsko 2018“.

včera 08:01

V Litomyšli třídí a potřebují větší sběrný dvůr

Pardubický kraj, Litomyšl - V Litomyšli navýšili počty kontejnerů, od minulého roku třídí i kovy. Nyní plánují rozšíření sběrného dvora, kde by měli podle propočtů v budoucnu zpracovat 1200 tun odpadu ročně.

včera 07:20

Polička ocenila nejlepší žáky

Pardubický kraj, Polička - Úspěšné žáky ocenil starosta Poličky Jaroslav Martinů.

včera 06:28

V Morašicích cvičili na mimořádné zásahy

Pardubický kraj, Morašice - Hasiči ve speciálních oblecích trochu vyděsili ve středu dopoledne obyvatele Morašic u Litomyšle. Uskutečnilo se tady ale jen taktické cvičení složek IZS.

23.6.2018

Zdravotní středisko prokouklo

Pardubický kraj, Třemošnice - Místní zdravotné středisko bylo konečně osvovozeno od přerostlé vegetace, která je zakrývala.

23.6.2018

Ležácká pieta se koná v neděli

Pardubický kraj, Ležáky - Pietní vzpomínka k 76. výročí vyhlazení osady Ležáky se uskuteční již tuto neděli, tedy přesně v den samotného výročí.

23.6.2018

Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim chce vykoupit podíly drobných akcionářů

Pardubický kraj, Chrudim - Vodovody a kanalizace (VaK) Chrudim chtějí vykoupit akcie společnosti od drobných akcionářů. Záměr představenstvo prezentovalo na valné hromadě.

23.6.2018

Hasiči v Ronově nad Doubravou oslavili 140 let

Pardubický kraj, Ronov nad Doubravou - Minulou sobotu pořádal sbor dobrovolných hasičů v Ronově nad Doubravou den otevřených dveří v místní hasičské zbrojnici u příležitosti 140 let od založení dobrovolného sboru.

23.6.2018

Městských bytů je málo a nové se nestaví

Pardubický kraj, Svitavsko - Ceny bytů za čtyři roky mnohonásobně vzrostly. Nové se nestaví nebo přijdou na tolik, co dřív stával rodinný dům. Pokud dáváte před koupí bytu přednost nájmu, ani tak si moc nepomůžete.

23.6.2018

Na pozemku od státu by mohlo vyrůst hřiště či venkovní třída

Pardubický kraj, Holice - Holice jednají o získání pozemku u od státu, na němž by město mohlo vystavět dětské hřiště.

23.6.2018

Kouzlo Svatojánské noci přichází do pardubického Natura parku

Pardubice - Svatojánská noc, neboli oslava příchodu léta, vychází z pohanských zvyků spojených s letním slunovratem. Lidé věřili, že během této noci slunce ztrácí svou moc nad magickými silami země a ty se díky tomu dostávají na povrch.

23.6.2018

Trasa cyklobusu je letos delší

Pardubický kraj, Chrudim - Také o nadcházejícím víkendu mohou cyklisté na Chrudimsku využít nabídky cyklobusové linky. Letošní novinkou je, že linka společností Arriva nekončí v Železných horách, ale pokračuje dále do Žďárských vrchů s cílovou stanicí až v Poličce.

22.6.2018

V lesích chrudimské Podhůry přibylo zábavy

Pardubický kraj, Chrudim - Návštěvníkům rekreačních lesů v oblasti chrudimské Podhůry teď začaly sloužit na tamější naučné stezce výrazně doplněné a aktualizované informační tabule. Aktualizovány byly jejich mapové, textové a obrazové části.

22.6.2018

Tipy Deníku: Kam za vysvědčení?

Pardubický kraj - Blíží se vysvědčení, kam pozveme děti a čím je obdarujeme?

22.6.2018

Nejlepší střelci mezi policisty? Najdete je na Svitavsku

Pardubický kraj - Na střelnici Černovír soutěžili policisté z kraje i jejich polští kolegové.

21.6.2018

Chrudim zrestaurovala hrob slavného divadelníka

Pardubický kraj, Chrudim - Město Chrudim zrestaurovalo hrob svého slavného rodáka Jana Nepomuka Štěpánka, významné osobnosti českého národního obrození. Oprava hrobu na Olšanských hřbitovech v Praze následovala po jeho loňské adopci.

21.6.2018

Houby rostou jen tam, kde pořádně pršelo, říká mykolog

Pardubický kraj, Hlinsko - Amatérský mykolog Jiří Laštůvka zaznamenal v červnu v lesích na Chrudimsku celou plejádu zajímavých houbařských úlovků. Nejedlé druhy si jen vyfotil a plodnice ponechal na místě, ale i těch jedlých byla tak pestrá směsice, že se domů do Hlinska několikrát vracel s plným košíkem.

21.6.2018

Pro i proti. Komunální politici z ČSSD hlasovali v referendu

Pardubický kraj, Svitavsko - Vnitrostranické referendum o vstupu sociální demokracie do vládní koalice s hnutím ANO minulý čtvrtek skončilo. Pro se vyslovilo téměř 59 procent z více jak 11 tisíc hlasujících. Referenda se zúčastnilo téměř pětašedesát procent členů strany.

21.6.2018

Bandasky do ruky a rychle na borůvky

Pardubický kraj - Sezona modrých rukou je tady.

21.6.2018

Nedělejte z nás šašky, vyzvou demonstranti proti propojce

Pardubice - Pardubičtí zastupitelé už musí být zvyklí na ledacos. Při zasedání se často setkávají s tím, že jim lidé tleskají, nebo na ně naopak bučí a pískají. Ve čtvrtek je ale čeká něco jiného. Cestou na jednání se setkají s demonstrujícími klauny.

20.6.2018

Oprava kostelní střechy bude letos dokončena

Pardubický kraj, Chrudim - Zastupitelé města Chrudim v pondělí přidělili půl milionu korun z městského rozpočtu ve prospěch účelové dotace na opravu střechy kostela Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi.

20.6.2018

Letní oprava silničního mostu zkomplikuje dopravu v Týništi

Východní Čechy, Týniště nad Orlicí - Klidné léto si na frekventované „jedenáctce“ řidiči neužijí. V polovině srpna začnou opravy silničního mostu u kruhového objezdu v Týništi nad Orlicí. Provoz bude řízen kyvadlově.

AKTUALIZOVÁNO
20.6.2018

Aktivisté uhradili škodu elektrárně. Ale jen to, co uznali za vhodné

Chvaletice - Po protestu aktivistů došlo i na finanční vyrovnání. O jeho výši se ale vedou spory.

20.6.2018

Kulturu ve městě povede Hana Horská

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Novou ředitelkou kulturních služeb se stala radní a zastupitelka za KSČM Hana Horská.

19.6.2018

Šokující pohled do slepičích koncentráků. Jsou i u nás v regionu

Čeperka/Svinčany – Chovy odpovídají normám. Ale pohled na normu v praxi není příjemný.

19.6.2018

Proč už se obchvat nestaví, divil se Babiš

Pardubický kraj, Chrudim - „Proč už nestavíte, proč to nepopoženete, na co čekáte, proč nepožádáte o stavební povolení už v červenci, a ne až v září?“ Premiér v demisi Andrej Babiš si v pondělí podával u nedokončeného chrudimského obchvatu pohlaváry ministerstva dopravy a ŘSD.

19.6.2018

Sledovaly ho tisíce. V neděli 19. června 1910 Jan Kašpar prvně veřejně vzlétl

Do dějin české aviatiky se Jan Kašpar zapsal především úspěšným přeletem z Pardubic do Chuchle, který se uskutečnil v sobotu 13. května 1911. Proslavil se ale už o rok dřív. Dne 16. dubna na vojenském cvičišti v Pardubicích poprvé vzlétl a urazil ve výšce kolem 25 metrů dva kilometry, a v neděli 19. června uskutečnil v témže městě první veřejný vzlet. Podívat se na něj přišlo kolem 22 tisíc lidí. 

19.6.2018

Babiš řešil v Pardubicích traktor. Nebo nakladač?

Pardubice /FOTO/ - Na pravidelné výjezdní zasedání v pondělí vláda vyrazila do Pardubického kraje. Přijela běžným rychlíkem a po městě ji vozil mikrobus. I ten ale dokázal zablokovat provoz na zdejších křižovatkách.

18.6.2018

Stravovací pavilon dostane novou střechu

Pardubický kraj, Jevíčko - V Odborném léčebném ústavu v Jevíčku panuje čilý stavební ruch, který neutichne ani v příštích letech. Radní Pardubického kraje schválili investiční záměr na rekonstrukci střechy stravovacího pavilonu. Předpokládané náklady se pohybují kolem 3,5 milionu korun.

18.6.2018

Víkendové dění v regionu pohledem redaktorů Deníku

Pardubický kraj - Co mimo jiné nabídl uplynulý víkend v regionu?

18.6.2018

Starou chirurgii zboří, vyroste místo ní centrální příjem

Pardubice - Kraj hledá firmu, která zajistí demolici budovy bývalé dětské chirurgie v Pardubické nemocnici. Na jejím místě vyroste centrální urgentní příjem.

17.6.2018

Pardubice budou týden hostit americké létající tankery

Pardubice - Vojenské letištšě Pardubice se na týden stane základnou amerických létajících tankerů. Ty se zde po roce objeví jako součást společného velkého cvičení české a americké armády Sky Avenger 2018.

17.6.2018

Problém. Dostal kolo, ale má „špatnou“ barvu

Pardubice - Vlna nenávisti na sociálních sítích kvůli kolu. Hlavním problém je, že ho dostal mladý Rom.

17.6.2018

Do Pardubic přijede v pondělí vláda

Pardubice - Předseda vlády Andrej Babiš a další členové kabinetu navštíví v pondělí Pardubický kraj, stráví zde téměř celý den.

17.6.2018

Náčelník generálního štábu Aleš Opata zavítal do Chrudimi

Pardubický kraj, Chrudim - Náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Aleš Opata přijel navštívit chrudimské vojáky.

17.6.2018

Kdo bude novým primátorem?

Pardubice - Za čtyři měsíce voliči rozhodnou, kteří politici budou stát v čele měst a obcí po celé republice. V Pardubicích si lidé mohou vybírat už nyní - jednotlivé strany představily lídry svých kandidátek.

17.6.2018

Kompostéry jsou připraveny

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Dvanáct set kompostérů, na které město získalo dotaci z ministerstva životního prostředí, je připraveno k vyzvednutí.

17.6.2018

Nové chodníky zvýší bezpečnost pro pěší

Pardubický kraj, Linhartice - Dostat se pěšky z jednoho konce na druhý bude pro více jak šest stovek obyvatel Linhartic už brzy nesrovnatelně bezpečnější, než dosud. Podél silnice třetí třídy, která obcí prochází, vznikají nové chodníky, bezbariérové autobusové zastávky a přechody pro chodce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT