Z velkého úspěchu se mohou právem radovat na vysokomýtské radnici. Vysoké Mýto totiž zvítězilo hned ve dvou kategoriích (nejlepší elektronická služba měst a obcí a nejlepší web města). Úspěch je to určitě zasloužený, nakonec se stačí podívat na webové stránky Vysokého Mýta. Jsou zajímavé, aktuální, živé.

K oceněním se vyjádřil starosta města Martin Krejza: „Webové stránky už máme dlouho. Ovšem zhruba před dvěma lety jsme se domluvili, že je nutné je předělat tak, aby byly přívětivější, víc zvaly k návštěvě Vysokého Mýta, víc informovaly jak vysokomýtské občany, tak i návštěvníky o tom, co se u nás děje. Sešla se poměrně široká skupina lidí tvořená zastupiteli, pracovníky radnice, ředitelem galerie. Nešli jsme cestou tvorby zcela nových stránek, což by bylo děsivě pracné, ale některých změn, jež se objevily v září minulého roku s oslavami 700 let královského věnného města. Hlavní zásluhu na tom, jak dnes stránky vypadají, má již zmíněný ředitel galerie Pavel Chalupa, který je i z velké části zásobuje informacemi. Web je rozdělen na část o životě města a část patřící úřadu, člověk tam opravdu najde, co potřebuje. Popularita domovské stránky se projevuje i v tom, že já a tajemnice úřadu řešíme spory mezi zastánci jednotlivých zpráv, co by na této stránce mělo který týden být, což dřív nikoho nezajímalo. Stránky jsou živé, mění se v průběhu týdne.“ Jak Martin Krejza přiznal, pro Vysokomýtské bylo velkým zadostiučiněním už to, že byli ve finále, z ocenění mají pochopitelně velkou radost.

Spokojeni mohou být ovšem také v Lanškrouně, v kategorii nejlepší web měst totiž obsadili hned druhé místo. Gratulaci si zaslouží i ve Výprachticích – do této obce nedaleko Lanškrouna totiž putuje „stříbro“ v kategorii nejlepší web obce. Výrazný úspěch zaznamenala i obec Lukavice s 2. místem v kategorii elektronická služba. Udělovala se také cena veřejnosti, druhá skončila znovu Lukavice, třetí pak Lubník.