Cestou míjí známá místa a zákoutí, která se nejčastěji objevují na fotografiích z Pastvin. Takovým je například zdejší elektrárna a přehradní hráz, odkud vláček vystoupá po silnici nad přehradu a stupňovitým terénem opět klesá k vodě, na základnu se vrací přes most nad přehradní nádrží. Projížďka trvá zhruba 45 minut a doprovází ji komentář průvodce.

Další podrobnosti Deníku za provozovatele sdělil Milan Vobořil:

„Hlavní stanoviště máme od restaurace Na panelu. Vláček má kapacitu zhruba čtyřicet osob. Jezdí každou celou hodinu od 11 do 17 hodin, pokud je velký zájem, vyjíždí i v 18 nebo 19 hodin. Projížďky jsou každý den, i když není úplně slunečno. Řekl bych, že zájem je větší, když zrovna není počasí vhodné ke koupání. Pastvinský expres považuji za příjemné a zajímavé zpestření služeb v regionu,“ uvedl Milan Vobořil.

Veřejnosti jeho jméno není neznámé, jde o vítěze třetí řady reality show Vyvolení. Podobný vláček už jezdí v lázeňském městečku Velké Losiny. Proč si podnikatel vybral za další místo zrovna Pastviny? „Projížděl jsem Pastvinami a zkrátka jsem se rozhodl, že bude tady,“ konstatoval stručně.

Vláček bude jezdit po Pastvinách do září, pokud bude příznivé počasí, tak i déle. A v příštím roce se prý uvidí. Pastvinský expres má i své stránky na sociální síti Facebook.

(daf)