Poslední adventní neděle
Při čtvrté adventní neděli ožije od 13 hodin nádvoří lanškrounského zámku adventními trhy. Ve 14 a 16 hodin vystoupí pěvecké sdružení Fermáta z Moravské Třebové a od 17 hodin posluchače vánočně naladí folklorní soubor Baldrián ukázkami z Rybovy České mše vánoční a koledami. V kostele sv. Václava se od 15 hodin bude konat adventní koncert, na kterém vystoupí chrámový sbor kostela a Lanškrounský ženský pěvecký sbor pod vedením Jarmily Uhlířové.

Soutěž o nejlepší lanškrounskou vánočku
Na úterý 20. 12. je v restauraci U Pastýře připraveno od 17 hodin vyhodnocení soutěže „Lanškrounská vánočka“. Do této soutěže se mohou přihlásit občané tak, že nejpozději v pondělí 19. 12. přinesou do restaurace dvě vánočky, se kterými se chtějí soutěže účastnit. Vánočky bude hodnotit odborná porota tvořená starostkou Stanislavou Švarcovou, ředitelkou muzea Marií Borkovcovou, ředitelem kulturního centra Davidem Knápkem, sázavskými pekaři a také autorem myšlenky římskokatolickým farářem Zbigniewem Czendlikem. Při této příležitosti vystoupí skupina SlovaCzech - tradiční folklor v netradičním pojetí.

Ve středu se nepeče, ve středu se hraje
Kulturní centrum připravilo tradiční folkový večer s příznačným názvem Ve středu se nepeče, ve středu se hraje. Příjemný večer ve společnosti folkových kapel mohou zájemci strávit 21. 12. od půl osmé večer v sále zámku.

Betlémské světlo
Jednou z novodobých vánočních tradic je možnost přinést si do svých domovů betlémské světlo. Do Česka putuje z Vídně, kde jej rakouští skauti předávají o neděli Gaudete, což je v západní liturgické tradici třetí neděle adventní doby, delegacím z celé Evropy. V pátek 23. prosince mezi 9. a 12. hodinou budou ve vestibulu radnice na nám. J. M. Marků skauti betlémské světlo střežit a rozdávat.

Štědrý den
Na Štědrý den se již od 15 hodin bude konat v kostele sv. Václava tradiční půlnoční mše pro děti. Zuzana Zedníčková, vynikající lanškrounská zpěvačka ve spolupráci se Zbigniewem Czedlikem připravila výtvarnou soutěž pro všechny děti do 16 let s názvem Objev svého anděla. Při půlnoční mši pro děti proběhne vyhlášení výsledků této soutěže. Výtvory budou vystaveny v kostele sv. Václava až do ledna roku 2012.
Půlnoční mše má tento rok název Andělská půlnoční mše. V kostele sv. Václava při této příležitosti vystoupí Zuzana Zedníčková spolu se svými hosty.

Boží hod vánoční
O prvním svátku vánočním 25. prosince od 9.30 hodin bude v kostele sv. Václava sloužit Zbigniew Czendlik slavnostní mši s doprovodem chrámového sboru kostela. V 15 hodin se na stejném místě sejdou příznivci Hanky a Tomáše Krejčových. Ti si na vánoční koncert pozvali milé a vzácné hosty. ⋌(tz, red