Podle hrubého odhadu až čtyři stovky dospělých a dětí přišly v sobotu odpoledne do areálu Domova pod hradem Žampach, kde se za nádherného letního počasí konala tradiční Zámecká slavnost. A nikdo z příchozích rozhodně nelitoval.
Na Žampach se určitě někdy vrátí

„Osobně jsem tu poprvé, jsme tu ale dohromady tři kamarádky a každá máme s sebou dvě děti. Jedna z kamarádek sem jezdí pravidelně a Zámeckou slavnost nám doporučila. Absolvovaly jsme společně celý program a jsme opravdu spokojené. Máme radost z dárečků a užíváme si to tu,“ prozradila Deníku Milena Pirochtová, která na Žampach přijela z Chocně. Jak dodala, na Žampachu určitě není naposledy. „Pokud tu bude nějaká podobná akce pro děti, určitě se se sem vrátíme,“ uvedla. Pozitivně hodnotila i skutečnost, že se akce koná společně pro návštěvníky i obyvatele domova. „Má to velký význam pro děti. Moje děti se s hendikepovanými setkaly vlastně úplně poprvé. Nejdřív měly trochu tendenci se smát. Člověk jim ale musí vysvětlit, proč některé věci jsou tak, jak jsou a ony už to budou do budoucna brát normálně,“ uzavřela.

Spokojený byl i ředitel Domova pod hradem Žampach Luděk Grätz. „Těší nás a vážíme si toho, že si Zámecká slavnost udržuje své příznivce i v konkurenci mnoha akcí probíhajících ve stejném termínu v blízkém okolí. S potěšením jsme provedli dotisk prezentačních kartiček pro děti na atrakce, protože skutečná účast byla nakonec vyšší než naše očekávání,“ uvedl.

(ký,tz)