„Právě v tento čas je vhodné propagovat dětskou knihu. Kdy jindy než v předvánoční náladě je vhodné myslet na knihu jako dárek,“ upozorňuje vedoucí choceňské knihovny, která se k akci aktivně připojuje, Božena Hradilová.

Knihovnická zařízení uspořádají u příležitosti Dne pro dětskou knihu řadu akcí: kulturní pořady, výstavy knih i jejich prodej, literární soutěže, besedy, dětská divadelní představení a další doprovodné akce. Jde o širokou škálu činností, jimiž knihovny propagují práci svých dětských oddělení. „Cílem veškerého snažení je oslovit děti i jejich rodiče a přesvědčit je o tom, že se mohou v knihovnách pobavit, leccos se dozvědět, ale i vybrat vhodný vánoční dárek,“ říká Božena Hradilová.

V závěru tohoto pracovního týdne se v choceňské knihovně konalo „pohádkové počteníčko“ neboli čtení pohádek, vyprávění a soutěžení pro nejmenší čtenáře. Na začátku prosince se uskuteční setkání regionálních autorů se žáky prvního stupně základních škol, školáci se seznámí s Jiřím Popelkou, Josefem Lukáškem a Boženou Tymichovou. Těsně před vánočními svátky se budou konat literární besedy pro 7., 8. a 9. třídy základních škol nazvané Vánoce s Františkem Nepilem.
Loňského druhého ročníku Dne pro dětskou knihu se zúčastnilo více než sto knihoven v České republice.

Akce při Dni pro dětskou knihu
Česká Třebová
sobota 28. 11. 14 – 17 hodin
Zábavné odpoledne pro děti s pohádkovou babičkou, která bude číst pohádky.
Žamberk
pátek 4. 12. od 13.30
Hádej, hádej, hadači – zábavné odpoledne pro děti s hádankami, soutěžemi …a samozřejmě s knihou v ruce.

(pá)