Chtějí se hlavně dobře bavit

Šestičlenná smíšená družstva z Přívratu, Řetové, Řetůvky, Mandlu a Sloupnice si to mezi sebou náležitě „rozdávala“ v šesti originálních disciplínách s neméně originálními názvy (mj. Povléknout, svléknout, ať je nám teplo; Vlez ke mně, ať je po mně; Jízda podle Prťky; Viky, ty máš ale péro), početná divácká obec se pak velmi dobře bavila.

„Naše hry jsme odkoukali od již zavedených a velkých Her bez katastru a udělali jsme si své malé, údolní hry pro sousedy. Známe se léta, chceme se bavit, a to nám určitě jde,“ řekl Deníku jeden ze zakladatelů unikátního podniku, starosta Řetové Miroslav Veselý. Jak dodal, každý rok jsou přívratské hry v nějakém duchu, účastníci a diváci asi nejvíc vzpomínají na předloňského Mrazíka. „Letos jsou to Sněženky a machři, bohužel není sníh, ale i tak se určitě všichni vyřádíme,“ dodal. A myslel tím i sebe, sám totiž v barvách Přívratu startoval a nevedl si zle (na snímku).

Hrám přihlížel i Tomáš Stejskal, ředitel Her bez katastru. „Nemá to tu chybu a jsem jedině rád, že se naše myšlenka šíří dál,“ prohlásil s úsměvem.
Dobrou náladu měli i reprezentanti Sloupnice. „Jezdíme sem pravidelně. Chceme se samozřejmě pobavit, dát si taky trochu do nosu a sejít se s přáteli, kteří rozumí srandě,“ prozradil jeden z jeho „machrů“ Miroslav Bohunek. Důvodů k dobré náladě měl po skončení her ještě více – po sečtení výsledků se totiž družstvo Sloupnice stalo jejich celkovým vítězem.