Předchozí
1 z 6
Další

Miroslav Donutil v seriálu Doktor MartinMiroslav Donutil v seriálu Doktor MartinZdroj: se svolením ČT

Doktor Martin (1/16)

ČT 1, 12. 1., 20.10

Miroslav Donutil se představuje v roli špičkového chirurga Martina Elingera, který vzal z osobních důvodů práci obvodního lékaře ve fiktivním podhorském městečku Protějov v Beskydech. Střet jeho svérázné povahy s maloměstským způsobem života pro něj ale záhy začne vršit řadu nečekaných i úsměvných situací. Dále hrají Jitka Čvančarová, Gabriela Marcinková, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Václav Kopta, Tomáš Měcháček či Tomáš Jeřábek.

Ten svetr si nesvlíkejTen svetr si nesvlíkejZdroj: se svolením TV Prima

Ten svetr si nesvlíkej

Prima, 13. 1., 14.50

Rodině Novákových vládne pevnou rukou pedantický otec, který ji zatížil povinností včasných příchodů a vybavil řadou zákazů a příkazů. Zatímco manželka, redaktorka hádankářského časopisu, poslušně dodržuje režim, dcera Míša začíná přerůstat otci přes hlavu. Je tu ještě energická babička, deptající paní Novákovou zmatkem, který do rodinného života vnáší svými návštěvami. Není divu, že poté, co otec odjede do lázní, nastane pro všechny doma ráj. Zákazy mohou být porušeny, příkazy nevykonány a věci neuklizeny. Ale jen do chvíle, kdy zvědavá manželka otevře dopis pro manžela a zjistí, že má nemanželské dítě. Ráj se mění v chaos.

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekZdroj: se svolením TV Nova

Pýcha a předsudek

Nova Cinema, 14. 1., 17.45

Když do anglického hrabství Hertfordshire přijíždí na ples zámožný, nezadaný a pohledný pan Bingley, dělají vdavekchtivé sestry Bennetovy vše, aby upoutaly jeho pozornost. Zatímco nejstarší Jane je panem Bingleym zcela okouzlena, její mladší sestru Elizabeth zaujal starý přítel pana Bingleyho, zachmuřený a ješitný pan Darcy. Ve francouzko-americko-britském filmu podle slavného románu anglické spisovatelky Jane Austenové hrají Keira Knightley, Rosamund Pike, Matthew Macfadyen, Donald Sutherland, Jena Malone, Brenda Blethyn, Talulah Riley, Judi Dench, Carey Mulligan nebo Simon Woods. Režie se ujal Joe Wright (Pokání či Anna Karenina).

Blanka MatragiBlanka MatragiZdroj: se svolením ČT

Blanka Matragi

ČT 1, 13. 1., 21.20

Celovečerní dokument o světově proslulé módní návrhářce je jakýmsi bilančním životním portrétem jedné z nejosobitějších postav světové Haute Couture. „Mou největší životní satisfakcí je dobře odvedená práce.“ Tato věta vyjadřuje doslova děsivý zápas a závod s obdivuhodnou prací, která vychází z dílny Blanky Matragi. A pak je to další věta: „Pohádka přestává být pohádkou ve chvíli, kdy se stanete její součástí.“ Blanka Matragi dosáhla ve svém oboru absolutních výšin, je nepřekonatelná, obdivuhodná, téměř dokonalá. To, co se podařilo obyčejné studentce ze Železného Brodu, skutečně zavání pohádkou, ale místo pohádkového závěru „a žili dlouho šťastně až do smrti“ nic takového nenastává. Blanka nepolevuje ve svém vlastním závodu sama se sebou.

Ruka na kolébceRuka na kolébceZdroj: se svolením TV Prima

Ruka na kolébce

Prima MAX, 14. 1., 22.20

Manželé Claire a Michael Bartelovi čekají druhý přírůstek do rodiny. Při lékařské prohlídce je Claire vystavena obtěžování ošetřujícího gynekologa. Celou věc ohlásí, v následku čehož doktor Mott spáchá sebevraždu. Když se manželka doktora Motta, shodou okolností také těhotná, tuto informaci dozví, potratí. Rozhodne se pomstít. Pod cizím jménem přijme práci chůvy u Bartelových. Postupně si získá náklonnost obou dětí, podaří se jí zbavit černocha Solomona, pracujícího u Bartelových, stejně tak úspěšně zinscenuje „náhodnou“ smrt rodinné přítelkyně, která začala tušit podivný původ starostlivé chůvy. Claire se hroutí rodinný život, podezírá manžela z nevěry, ona sama jen o vlásek unikne smrti, ale už tuší, kdo je původcem rozpadu její rodiny. Hrají Annabella Sciorra, Rebecca De Mornay či Matt McCoy.

Josef Polášek, průvodce Příběhy starých hospodZdroj: se svolením ČT

Příběhy starých hospod 2 (1/8)

ČT 2, 14. 1., 8.55

Herec Josef Polášek navštíví Středočeský kraj, aby vyslechl vyprávění o místech, kde se často tvořily dějiny, i o lidech, kteří s láskou a trpělivostí zachovávají jejich autentičnost pro budoucí generace. K osvěžení i sportovnímu výkonu zlákala Josefa v první dílu Restaurace a plovárna Jureček v Říčanech, kde rád trávil čas i herec Oldřich Nový. Ačkoliv v jiném slova smyslu, tak se sportu dotýká i další navštívené místo. Restaurace Kuklík – Sport na Kladně byla založena prvním profesionálním fotbalovým hráčem Josefem Pletichou a osobitou atmosféru dodnes zachovávají jeho potomci. Další zastávkou je Kokořínský důl, který ukrývá hned dva podniky s bohatou historií a neopakovatelnou atmosférou. V Nezabudicích pak nelze vynechat Hostinec U Rozvědčíka i vzpomínky na spisovatele Otu Pavla. Posledním místem k zastavení se stává proslulé Kersko Bohumila Hrabala, jehož oblíbenou Hájenku nemohl Pepa na své cestě opomenout.