ORLICKO


Tata Bojs & Black Band

Kdy: pátek 5. dubna od 18.00
Kde: Kulturní Dům Ústí Nad Orlicí
Za kolik: 450 korun
Proč přijít: Již druhým rokem vám v rámci festivalu Jeden svět Ústí nad Orlicí přinášíme nezapomenutelnou hudební událost! V kulturním domě rozjede koncert "Tata Bojs" - jedna z nejlepších alternativních rockových kapel v České republice oceněná 7 cenami Anděl.

Ukliďme Ústí nad Orlicí

Kdy: sobota 6. dubna od 9.00
Kde: Ústí nad Orlicí
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Město Ústí nad Orlicí se již podesáté přidá k celonárodní akci Ukliďme Česko. Sraz účastníků je v sobotu 6. 4. 2024 v 9.00 hodin v prostoru Kociánky, nebo po dohodě na vytipovaných místech.

PARDUBICKO

Ukliďme Pardubice

Kdy: 6. dubna od 9.00
Kde: Pardubice
Za kolik: dobrovolnická akce
Proč přijít: V sobotu 6. dubna se v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko sejdou dobrovolníci na pardubickém Červeňáku, aby opět po zimě vyčistili tuto zajímavou přírodní lokalitu od odpadků. Akce Ukliďme Červeňák startuje v 9:00 hodin na křižovatce cest za mostem Zeleňák. Na dobrovolníky čekají kromě dobrého pocitu z užitečné práce i drobné odměny a svačina. Uklízet se bude i v okolí pardubického dostihového závodiště. Dobrovolníci uklidí příkopy podél přilehlých komunikací a také lesík, který odděluje příjezdovou cestu k závodišti od železniční trati. Sraz je v sobotu 6. dubna v 9:00 hodin u hlavní brány pardubického dostihového závodiště. Účastníci akce se rozdělí do sektorů, k dispozici budou také pytle na odpadky. Po skončení úklidu je pro zájemce připravena komentovaná prohlídka dostihové dráhy.

Poutníci do Lhasy

Kdy: 6. dubna od 19.00
Kde: Divadlo Exil, Pardubice
Za kolik: od 170 Kč
Proč přijít: Divadlo Exil v Machoňově pasáži v Pardubicích zve v sobotu od 19 hodin na bizarní černou komedii Poutníci do Lhasy. Inscenace vypráví o partě podivuhodných jedinců, které spojuje nejenom touha změnit pokřivený svět pokřivenými metodami, ale hlavně pocit, že někam konečně patří, a rozhodně neexistuje žádná síla jeden druhého opustit. A to i přesto, že se jedná o přátelství toxické, které doslova zabíjí.

O dvanácti měsíčkách

Kdy: neděle 7. dubna od 10.00
Kde: Automatické mlýny, Pardubice
Za kolik: 180 Kč
Proč přijít: V neděli se můžete v Automatickým mlýnech pobavit na rodinném divadelním představení O dvanácti měsíčkách. Maruška žije v malé chaloupce se svou macechou a nevlastní sestrou. Ty se k ní nechovají vůbec hezky… A jak to bude dál?

Visací zámek v Pardubicích

Kdy: 5. dubna od 20.00
Kde: Music club Žlutý pes, Pardubice
Za kolik: od 450 Kč
Proč přijít: V pátek 5. dubna večer zahraje v klubu Žlutý pes v Pardubicích legendární punková skupina Visací zámek, která na české hudební scéně působí již od roku 1982. Kapela hraje stále v původní sestavě.

Slavnostní velikonoční koncert

Kdy: 7. dubna od 16.00
Kde: kostel sv. Jakuba Většího, Přelouč
Za kolik: 250/350 Kč
Proč přijít: V kostele svatého Jakuba Většího v Přelouči se v neděli od 16 hodin uskuteční Slavnostní velikonoční koncert s vynikajícími interprety, kteří přinášejí prožitek v podobě nejznámějších melodií.

CHRUDIMSKO

Zahájení sezóny v Muzeu barokních soch

Kdy: sobota 6. dubna od 9.00
Kde: Museum of Baroque Chrudim Muzeum baroka
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Komentovaná prohlídka muzea zaměřená na historii kapucínského kláštera a zahrad, Fortunátova tajemství čtvera ročních období – stezka pro děti s úkoly, „Na zahrádce je tak sladce“ – Divadélko Kůzle, písničkový pořad pro děti Animovaný film „O třech ztracených hlavách kapucína Fortunáta“ Výtvarná dílnička, barokní fotokoutek, Sweet bar.

Ukliďme Prosetín

Kdy: neděle 7. dubna od 13.30
Kde: Prosetín
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Společný úklid Prosetína! Všichni, kdo se chtějí zapojit, ať přijdou v neděli, 7. 4. na hřiště. Zde se rozdělíme do skupin, podle toho, s čím chcete pomoci.

SVITAVSKO

Burza vinylů a CD

Kdy: sobota 6. dubna od 10.00
Kde: Kotelna - Music Club Litomyšl
Za kolik: Zdarma
Proč přijít: Letos první burza LPček v Kotelně, doražte!

Kamil Střihavka and the Leaders

Kdy: pátek 5. dubna od 20.00
Kde: Kotelna - Music Club Litomyšl
Za kolik: 350 korun
Proč přijít: Země vzdálená, Černá růže, Když se snáší déšť, Woo–Doo a spousta dalších. Ty nejlepší i nejnovější pecky z repertoáru Kamila Střihavky, legendy české rockové scény, která oslovuje už dvě generace fanoušků. Majitel nezaměnitelného fenomenálního hlasu a čtyři špičkoví hudebníci.