Koná se o tomto víkendu a kdo na Králicko zamíří, může si vybrat z prohlídek tvrzí Bouda i Hůrka, Vojenského muzea v Králíkách i Lichkově či návštěvy srubu K-S 14 „U Cihelny“ či K-S 5 „U Potoka“. Anebo stihnout všechny. Více na webu www.kpo1938.com.

Příběh Edwarda Snowdena vystřídají v kině Špunti na vodě

Pardubice - V pardubickém letním kině v Tyršových sadech ve čtvrtek ve 21.30 hodin promítnou snímek, který vypráví příběh Edwarda Snowdena, jenž jako bývalý pracovník tajných služeb do světa vypustil informaci o tom, že bezpečnostní služby Spojených států amerických špehují občany - sledují telefony i elektronickou komunikaci. Životopisný snímek režiséra Olivera Stonea se na plátnech kin objevil v listopadu roku 2016. V hlavní roli si zahrál Joseph Gordon-Levitt, kterého diváci mohou znát z filmu Počátek či Muž na laně. Stejný příběh zfilmovala již v roce 2014 Laura Poitras, oscarový dokumentární film nese název Citizenfour: Občan Snowden.
V pátek se příznivci filmové kinematografie mohou těšit na českou rodinnou komedii Špunti na vodě, ve které trojice otců vyráží v kánoích na vodu, kam s sebou po nedodržení slibů, které dali svým ženám, musejí vzít i všech sedm dětí. Jejich ženy mezitím vyrážejí na dámskou jízdu na kolech. Promítání obou filmů začíná ve 21.30 hodin a vstupné je zdarma.

Lughnasad, letos poprvé ve skanzenu

Nasavrky - Jeden z hlavních keltských svátků se jmenuje Lughnasad, neboli svátek sklizně a plodnosti. Stopy Keltů je možné nalézt po celé Evropě a Česko není výjimkou. 28. a 29. července je možné společně s Kelty oslavit Lughnasad v Nasavrkách. Hudba, tanec, jídlo, dobové řemesla, zábava pro děti i dospělé, přednášky o historii i workshopy, to všechno se vejde do dvoudenního programu, který je pro návštěvníky přichystán.