Od třinácti hodin tu totiž začne Evropský šampionát závodů šlapacích vozítek. Kromě českých posádek se závodů zúčastní i závodníci z Francie a Itálie. Autíčka budou závodit na okruhu mezi třídou Míru a náměstím Republiky. Šampionát pořádá Česká federace klubů vozítek s pedály. Minulý týden se vozítka prohnala přes náměstí v Holicích.

Skanzen zaplní vůně perníku

Veselý Kopec - Ve veselokopeckém skanzenu je v plném proudu program pro rodiny s dětmi nazvaný „Veselý Kopec patří dětem a jejich rodičům“. V rámci tohoto převážně letního cyklu tu je na sobotní den připraveno pečení perníků z dřevěných forem s perníkářem Alešem Vostřezem. Na příští víkend 5. a 6. srpna bude ve skanzenu nachystána Včelí stezka, naučný a zábavný kvíz pro děti i dospělé s místními včelaři. Cyklus pro děti a rodiče bude pokračovat až do víkendu na přelomu září a října.

Drama u moře a sci-fi Star Trek

Pardubice - Letní kino vedle Tyršových sadů v sobotu od 21.30 hodin uvede americké drama režiséra Kennetha Lonergana Místo u moře. Film vypráví o Lee Chandlerovi (Casey Affleck), který se po smrti svého staršího bratra Joea musí postarat o 16letého synovce Patricka. Lee proto opouští své zaměstnání a naplněn obavami se vrací do vesnice Manchester-by-the-Sea, aby zde pečoval o temperamentního chlapce. V neděli diváky čeká sci-fi Star Trek: Do neznáma. Vstup do letního kina je zdarma.