Příběh, jehož hrdinkou je paní z Monsoreau, se odehrává na konci 16. století. Děj je plný šermířských soubojů, intrik a osudových zvratů. Hrabě de Bussy je jedné noci v Paříži přepaden čtyřmi královskými šlechtici. Na pokraji sil se za ním otevřou dveře. Je raněn, ale zachráněn. V domě je ošetřován krásnou dívkou a lékařem Remym. K ránu se de Bussy probere venku a začne po neznámé krásce pátrat.

Bojanovské muzicírování

Bojanov - Třetím koncertem pokračuje v pátek 4. srpna od 20 hodin v obci nedaleko Seče na Chrudimsku hudební festival Bojanovské muzicírování. Své umění předvedou smíšené pěvecké sbory Slavoj z Chrudimi a Rubeš ze Skutče. Koncerty se letos konají v kostele sv. Víta vystavěném na skalnatém ostrohu nad řekou Chrudimkou.

O pohár hradu Rychmburk

Předhradí - O nadcházejícím víkendu se v Předhradí na Skutečsku uskuteční dvoudenní soutěž v polní a vodní práci ohařů „O pohár hradu Rychmburk“. Akce je vypsána pro plemena ohařů, sdružená v Klubu bretaňských ohařů, z.s. a pro všechna plemena VII. skupiny FCI. Akce začíná po oba dny v 8.45 hodin, předpokládané ukončení je mezi 16. a 17. hodinou v restauraci Barrandov v Otradově.
V sobotu je na hradě Rychmburk od 9 do 15 hodin připravena canisterapie aneb terapie za pomoci psů - léčebný kontakt psa a člověka. Těšit se můžete i na soutěž Poznej svoji přírodu, chybět nebudou ani ukázky výcviku dravců.

Na letní biatlon do Krouny

Krouna - TJ Sokol Krouna navazuje na úspěšný biatlonový závod, který proběhl v lednu letošního roku, a pro všechny příznivce tohoto sportu připravil jeho letní podobu. Přijďte si zasportovat a strávit pěkné letní odpoledne a večer v sobotu 5. srpna od 12.30 hodin na místním fotbalovém hřišti. Prezence závodníků je od 12.30 do 13.30 hodin. Večer k tanci a poslechu zahraje DJ TIEF, začátek hudební produkce je naplánován na 18 hodin. Občerstvení je zajištěno.