Prostor mezi Wonkovým mostem a mostem Kpt. Bartoše obsadí v sobotu od 14 hodin drakiáda. Na děti čeká výroba papírových házedel a také soutěž o nejhezčího vlastnoručně vyrobeného draka. Zítra se drakiáda přesune na Dubinu, kde se draci budou pouštět od 13.30 hodin.

Hasiči v sobotu pořádají soutěž

Hrochův Týnec - Hasiči z Hrochova Týnce v sobotu na místním fotbalovém hřišti pořádají čtvrtý ročník hasičské soutěže Memoriál Bohuslava Kyšperky. Od půl osmé začne prezence dětí, aby pak malí závodníci vyrazili do požárního útoku od 8.20 hodin. Prezence mužů a žen se uskuteční v deset dopoledne a od jedenácti začnou závodit i dospělí.

Pivní putování nebo noční hra

Litomyšl, Svitavy - Pro soutěživé typy jsou o víkendu přichystány hned dvě akce. V Litomyšli je připraveno pivní putování, které můžete absolvovat s přáteli a ještě k tomu vyhrát zajímavé ceny. Ve Svitavách pro změnu začíná v podvečer noční hra, která prověří fyzické i psychické možnosti účastníků, kteří až do rána budou bloudit městem.

V Loučkách vyloví rybník

Loučky - Na soukromém rybníce se v sobotu od osmi hodin ráno koná výlov ryb. Pro návštěvníky bude jako tradičně připraveno velké množství rybích specialit, děti se pobaví při hrách anebo se vyřádí na skákacím hradu. V prodeji budou cenově přijatelné ryby - amur, kapr, štika nebo tolstolobik či cejni.

Odpoledne plné ovocných moštů, nakládaného zelí a borščů

Pardubice - Nedělní odpoledne od 14 do 19 hodin bude v Natura Parku patřit Mošto-zelo braní. Návštěvníci si mohou přijít vyrobit mošt či naložit zelí. Dále mají pořadatelé připravenou ochutnávku borščů, moštů, jablek i bylinkových nálevů, pečení brambor a placek. Zaplacením vstupného ve výši 20 korun lidé přispějí občanskému sdružení Ekocentrum Paleta, které je od roku 2004 Krajským koordinátorem Environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty Pardubického kraje, a na ekologické vzdělávání dětí a mládeže. Za výrobu moštu či nakládaného zelí zaplatí 60 korun.

Malá čarodějnice odstartuje Pohádkový svět na Hronovické

Pardubice - Projekt Pohádkový svět v Kulturním domě Hronovická startuje další sezonu a první pohádkou, která jej v neděli od 15 hodin zahájí, bude Malá čarodějnice. Je to příběh o malé čarodějnici, která se svým ukrákaným kamarádem havranem prožívá spoustu čarodějných zážitků. „Herecky bohatě obsazenou pohádku s krásnými kostýmy a barevnými kulisami přiveze do Pardubic Hálkovo městské divadlo Nymburk,“ uvedla Tereza Břízová z kulturního centra.