Na Primátorskou hráz do Litomyšle jsou v sobotu zváni všichni na druhý ročník akce s názvem LiFe: Litomyšl festival. Vystoupí například kapely Děda Mládek Illegal Band, Sto zvířat nebo Ready Kirken. Větší tradici má festival Colour Meeting, který začne v malebném prostředí u hradeb Poličky o den dříve. Pestrý program nabízí kromě hudebních vystoupení i divadlo. Festival je koncipován tak, aby se pobavila celá rodina.   (pš)

Orlická brána láká na hudbu i divadlo

Žamberk - V pátek a sobotu se v areálu pod Tyršovou rozhlednou v Žamberku uskuteční jedenáctý ročník multižánrového festivalu Orlická brána, program čítá 16 kapel a divadelních souborů z České republiky, Slovenska i Velké Británie. V pátek od 18 hodin diváci uvidí a uslyší například kapelu Electric Lady, Kapitána Demo nebo Chiki Liki Tu-a. V sobotu bude program pokračovat od 10 hodin, pro děti bude připravena pohádka O kůzlátkách, balónkový klaun nebo stan plný her. Diváci se mohou těšit na divadelní představení Mátový nebo s citronem či Tlustý prase, publiku zahrají a zazpívají Wasabi, Klara & The Pop, Justin Lavash nebo Phil Shoenfelt.   (daf)

 Ventil Duo na terasách Muzea loutkářských kultur

Chrudim - Po téměř rok trvající rekonstrukci otevřelo pro veřejnost Muzeum loutkářských kultur v květnu terasy Mydlářovského domu. V centru Chrudimi tak vznikl nový prostor pro pořádání kulturních akcí a také místo pro odpočinek.
Od června do září pak muzeum zve na letní cyklus kulturních pořadů nazvaný Bez nití – Odvázané pátky na terasách.
Tajné loutkové představení Ventil Duo na terasách Muzea loutkářských kultur začíná v pátek 14. července v 19 hodin. Po divadle následuje koncert J. Vyšohlída, který je dlouholetým členem královehradeckého Divadla Drak, a M. Brunnera.   (dp)