Výstava 15 hlav v rámu
8. listopadu 1. prosince, KC Česká Třebová

Je to již několik roků, kdy se skupina fotografů z různých koutů republiky nepravidelně schází v České Třebové, aby si navzájem ukazovali své fotografie. Čas nazrál, a hlavní organizátor setkávání Radovan Guziur přišel s návrhem, aby se skupina představila i třebovské veřejnosti… V listopadu zde patnáct autorů vystaví své fotografie, aby se podrobily kritice návštěvníků, kteří přijdou, nejen na vernisáž v pátek 8. listopadu v 18.00 hodin. Otevřeno denně od 9.00 12.00 a 14.00 17.00 hodin Vstupné je dobrovolné.

Na procházku i Bramboriádu
9. listopadu od 9 hodin, Vysoké Mýty

Druhá listopadová sobota bude ve vysokomýtském regionálním muzeu plná zážitků. V dopoledních hodinách se budou moci návštěvníci vydat na dvě komentované vycházky od 9 a 11 hodin po městě s archeologem Davidem Víchem anebo po vysokomýtském hřbitově se Soňou Krátkou.

Ve 13 hodin na dvoře muzea startuje oblíbená dílnička pro děti zvaná Už vím proč, dědo! na téma Jak pracuje kovář a také začne Bramboriáda, v níž na děti čeká řada zajímavých disciplín, jako například skákání v pytli, hod bramborou do koše či hledání zlaté brambory. Děti se také seznámí s tím, jak se bramborám říká či říkalo v různých regionech naší země, nebo jak se sklizní brambor mohl pomáhat čert. Chybět nebude opékání brambor.

V období „Dušiček“ na přelomu října a listopadu se policisté na Orlickoústecku zaměřili na kontroly zabezpečení vozidel proti vloupání, na parkovištích a přilehlých místech u hřbitovů a pietních míst.
U pomníčků se pohybujte opatrně, radí policie