Prozradí víc o divoké přírodě
30. srpna v 18 hodin, knihovna Ústí nad Orlicí

Divoká příroda, tak se jmenuje nová výstava Lukáše Kovára, kterou sám autor zakončí v ústecké knihovně. Naposledy vidět fotografie evropské přírody i poslechnout si autorovo povídání můžete na jeho přednášce v pátek večer v knihovně.

Do Letohradu za biatlonem
31. srpna – 1. září, vždy v 9.30, areál biatlonu Letohrad

Poslední prázdninový víkend bude v Letohradě patřit biatlonu. Koná se tu totiž tradiční Mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích. Uvidíte kompletní českou špičku v čele s Markétou Davidovou nebo Michalem Krčmářem, přijedou reprezentanti Polska a Slovenska, startovat budou letohradské juniorské naděje jako Mikuláš Karlík, Tomáš Mikyska, Petr Kánský či Tereza Vinklárková. A možná vůbec naposledy nastoupí do šampionátu exmistr světa Michal Šlesingr! Šampionát v sobotu i v neděli startuje v 9.30 hodin. V sobotu večer se navíc můžete těšit na nový formát atraktivního supersprintu, který odstartuje po osmé večer.

Litice zvou na Hradozámeckou noc
31. srpna od 19 hodin, státní hrad Litice

K celorepublikové Hradozámecké noci se v sobotu připojí i jediný státní hrad na Orlickoústecku – hrad Litice. Jeho program zvaný Hradozámecká noc – Nebojte se tmy aneb s baterkou na hrad začíná v 19 hodin. Na co láká? Na letní podvečer na nádvoří hradu k ukončení prázdnin spojený s opékáním přinesených špekáčků. Noční prohlídky hradu s baterkou. Na návštěvníky čeká běžná vstupní cena, vstup na nádvoří je pro příchozí. zdarma.