Na Kunčicích bude velet retro
31. srpna od 20 hodin, Letohrad – Kunčice

Poslední srpnový večer bude na hřišti pod kunčickým kostelem v Letohradě patřit vlně retro. Ve 20 hodin tu totiž začíná vyhlášená Retro párty se vším, co k tomu patří. Pořadatelé tak slibují třeba nejnovější model Škody 120 přímo z Mototechny či oděvy účastníků většinou z Tuzexu nebo z DDR.

Kejklíři, vodní hudba i film
30. srpna od 17.30 hodin, u Dlouhého rybníka, Lanškroun

Kulturní léto v Lanškrouně vyvrcholí v pátek v areálu koupaliště u Dlouhého rybníka. Od 17.30 hodin začíná program pro děti, kdy s veselou kejklířskou show nejen s balónky, obřími bublinami a ohněm dorazí Kašpaři Kuba a Marťa, které o hodinu později vystřídá Komediant Kubko s pohádkou Zvířátka a loupežníci. V 19.30 hodin se areálem rozezní vodní hudba v podání špičkového Komorního souboru Atlantis Collegium a tečku udělá o půl desáté letní kino. Co se bude hrát? Film Bohemian Rhapsody, který je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho.

Kobylinec láká nejen na umění
31. srpna od 11 hodin, Kobylí důl, Česká Třebová

Výtvarný happening pod širým nebem zvaný Kobylinec se uskuteční už v sobotu od 11 hodin. Kde? Přece v Kobylím dole v České Třebové. K vidění bude keramika, obrazy, šperky, řemesla, ti šikovní mohou navštívit dílničky a každý tu načerpá spoustu inspirace, zábavy a pohody.