U chaty vyroste Pohádkový les
29. srpna od 14 hodin, chata U Floriána Česká Třebová

Konec prázdnin se blíží a nejen u této příležitosti pořádá Rosa rodinné centrum spolu s dalšími na Pohádkový les. Odpoledne s malováním na obličej, projížďkami na koni, možností opékání, občerstvením a zábavou pro celou rodinu se uskuteční v okolí chaty U Floriána v České Třebové, vystoupí kapela Spálený sušenky, ve 14.30 začne samotný Pohádkový les a v 17.30 na děti čeká pěnové překvapení. Vstupné na odpoledne plné zábavy je dobrovolné.

Jablonský rynek zaplní jarmark
31. srpna od 9.30 hodin, náměstí Jablonné nad Orlicí

V Jablonném nad Orlicí se opět po roce koná Medový jarmark. Od 7 do 11 hodin nejprve startuje turistický pochod Vyhlídkové vrcholy, program samotného jarmarku vypukne v 9.30 hodin, a to dechovkou Jablonské muziky. Pro děti bude připravena indiánská a pirátská show i vystoupení s cvičenými kozami, pro hospodyňky jarmark a soutěž o nejlepší štrúdl a pro všechny pak zahrají kapely Laura a její tygři, Lordi s Dekadencí, Voxel a spol. a Vaťák – Kabát revival.

Přívrat provoní Guláš festival
31. srpna od 10 hodin, náves v Přívratu

Guláš festival v Přívratu napíše svou devátou kapitolu. Pořádá ho Miroslavova země a soutěží se ve vaření kotlíkového guláše. Kromě toho budou připraveny i ochutnávky dalších gulášů, deseti vzorků regionálních piv a skládaných kynutých buchet. Hodnotit se začíná ve 14 hodin, součástí je bohatý doprovodný program: vyhlídkové lety z přívratského heliportu, vystoupení country kapely Pěna, Flash Show skupiny Timbre Music a kapela Turbo.