Třebovické gulášobraní posedmé
3. srpna od 14 hodin, park u Konzumu Třebovice

Třebovice nedaleko České Třebové dnes provoní guláš. Tradiční gulášobraní, tedy soutěž ve vaření kotlíkového guláše, se tu koná už sedmým rokem. Začíná ve 14 hodin, součástí je bohatý doprovodný program: nafukovačka a průlezky pro děti, v 15 hodin vystoupí imitátor Václav Faltus, hodnocení a ochutnávka pokrmů začne v 18 hodin. Odpoledne zahraje kapela Druhé léto, ve 20 hodin startuje taneční zábava s kapelou Plazma Rock. Vstupné je dobrovolné.

Fotbalisté slaví padesátku
3. srpna od 15 hodin, fotbalové hřiště v Žamberku

Žamberští fotbalisté v sobotu oslaví padesát let od založení svého klubu. Oslavy začnou v 15 hodin pohárovým utkáním mužů proti České Třebové, v 17 hodin na trávník žamberského fotbalového stadionu Pod Černým lesem, který sousedí s místním aquaparkem, vyběhnou staré gardy Žamberka a Hradce Králové a ve 20 hodin vypukne retro diskotéka s DJ T. Borovičkou. V přestávkách proběhnou zápasy přípravek, vstup je 50 korun.

Vraclav zve na Vršovák Fest
3. srpna od 14 hodin, Vraclav

Pátý ročník Vršováku, jednodenního hudebního festivalu místních a spřátelených kapel, proběhne tradičně první srpnovou sobotu ve Vraclavi. Co je cílem? „ Podpora lokálních kapel,“ upřesňují organizátoři. Kdo zahraje? Kapely Bistro Orchestr, Magdalena, Bez Smokingu!, Dirty Way, Maniac, Zbytky Slušnosti, eSeNCe, Fuzzy2120 a o půl dvanácté bude závěr patřit kapele Roz2ka na 3,5 jacka. Vstup je zdarma, součástí bude tvořivá dílna pro děti a vesnický fotokoutek.