V Sopotnici vystaví veterány
20. července od 9 hodin, Munkova továrna Sopotnice

Motorky, osobní i nákladní auta, předválečné i poválečné traktory, stabilní motory i prohlídka malé vodní elektrárny, to je lákadlo sobotní Výstavy veteránů, staré zemědělské techniky a socialistických vozidel. Začíná v areálu Munkovy továrny (bývalý Orličan) v 9 hodin. V dalším programu nabídne dixielandovou kapelu Black Buřiňos a taneční skupinu Country Energies. Kromě toho organizátoři zvou i na stánkový prodej, program pro děti a bohaté občerstvení.

Karlen zve na vozatajský závod
20. července od 11 hodin, hřebčín Karlen Dlouhá Třebová

V sobotu v 11 hodin začne v hřebčíně Karlen v Dlouhé Třebové čtvrté kolo vozatajského Alkapet poháru. V Dlouhé Třebové i okolí se koná poprvé v historii, soutěžit budou pony a malí koně do 156 centimetrů, a to ve čtyřech kategoriích – jednospřeží dospělí a děti, dvouspřeží dospělí a děti.

Vyrazte na Nové Hrady
denně od 9 do 17 hodin, Zámek Nové Hrady

České Versailles, tak se říká rokokovému zámku Nové Hrady u Vysokého Mýta. Krom krásných prostor zámku postaveném v 18. století tu jsou k vidění i opečovávané zahrady, muzeum motokol, galerie klobouků a farma s daňky a dalšími zvířaty. V areálu je i kavárna a restaurace.