Kulturní léto zahájí cimbálovka
12. 7. v 19.30 hodin, zámecké zahrady Lanškroun

V Lanškrouně startuje Kulturní léto. Zahájí ho v pátek večer Horňácká cimbálová muzika Petra Galečky z Lipova. Koncert se uskuteční v zámeckých zahradách. Kulturní léto nabídne v červenci i další bohatý program. 19. července koncert kapely Atarés, 21. července Eliščiny pohádky v podání divadelníků z Divadla Já to jsem, 26. července Šansonový koncert Jany Musilové a v průběhu července také tři promítání letního kina.

V Králíkách vypukne Artex
13. 7. od 16 hodin, Velké náměstí Králíky

Centrum Králík se v sobotu ponoří do rytmu hudby. Další ročník festivalu Artex zahájí energická rocková formace In4formation, následovat budou poprockoví Trocha Klidu, zpěvačka Divá Baara neboli Bára Vaculíková se svou pop jazzovou kapelou ve stylu swingové tančírny a burlesky, David Stypka s kapelou Bandjeez, skupina Mydy Rabycad a zakončí jej kapela Abraxas. V doprovodném programu je malování obrazů na náměstí (dražba v neděli ve 14 hodin), program pro děti. Vstup je zdarma.

V Kunvaldu budou zdolávat lávku
13. července od 14 hodin, koupaliště Kunvald

Kunvaldská lávka aneb s trakařem napříč koupalištěm, tak se jmenuje tradiční letní soutěž na koupališti v Kunvaldu nedaleko Žamberka, která se uskuteční už v sobotu odpoledne. Letošní ročník je pětadvacátý a nabídne několik disciplín – hod sudem, pivní štafetu, upaluj co můžeš, na kole po kunvaldské lávce, trakařem napříč koupalištěm… Součástí je skákací hrad pro děti a bohaté občerstvení.