Připraveny jsou  přednášky o včelaření, ukázky medometů, úlů a dalších včelařských potřeb. Dále je to výstava nejlepších prací ze soutěže Ze života včel a včelařů a obrázků Z. Krejčího. V prostorách zámku jsou tradičně přichystány ukázky jednotlivých vystavovatelů, u kterých je možnost zakoupení  výrobků.
Svátky dřeva nabízejí také bohatý kulturní program a ukázky starých řemesel.
Návštěvníci uvidí  dřevorubeckou show s mistrem Evropy Martinem Komárkem před zámeckou budovou, vystoupení skupiny historického šermu Mortem Iter, sovy ze záchytné stanice Česká Třebová. Součástí akce je řemeslný jarmark ve dvoře u solné jeskyně a hudební festival FošnaFest.
Svátky dřeva jsou významnou kulturní událostí a navazují na mnohasetletou tradici zpracování dřeva v Orlických horách.
První den Svátků dřeva v pátek 22. června  od 9 do 13 hodin je určen především školám. Předvádět se budou například řezbářské práce.
Od 17 hodin se v žamberském muzeu uskuteční vernisáž výstav „Od krystalky k empétrojce"  a „Vějíře, kabelky a módní doplňky našich prababiček".
V sobotu 23. června se program koná od 9.30 do 20.30 hodin v areálu žamberského zámku, kde se nabídne prezentace vystavovatelů, návštěvníci uvidí řemesla a kulturní vystoupení.  V areálu solné jeskyně se koná řemeslný jarmark s výrobky lidových tvůrců.  Dále je připravena dřevorubecká show a na nádvoří zámku od 16.30 hodin hudební festival FošnaFest.
V neděli 24. června se  akce koná  od 9.30 do 15.30 hodin.
Příchozí se mohou těšit na předvedení  řezbářských prací, prezentace vystavovatelů, ukázky řemesel– svíčkařství a voskařství, uměleckého kovářství, drátenictví, krajkářství a dalších.  Od 14 hodin se uskuteční taneční vystoupení českého souboru písní a tanců Dyleň Karlovy Vary a zahraničního folklorního souboru z Portorika.
V sobotu  a v neděli je  zajištěno občerstvení.