U nás toto jméno nosily dvě velmi půvabné herečky. Nataša Gollová (1912 až 1988), rozená Hodáčová, dostala své jméno podle hrdinky Tolstého románu Vojna a mír Nataši Rostovové. Příjmení si vzala podle svého dědečka, významného historika Jaroslava Golla.
Hrála v mnoha filmech jako Pohádka máje či Eva tropí hlouposti. V padesátých letech pak na sebe upoutala pozornost ve filmu Císařův pekař a Pekařův císař. Diváci si ji rovněž pamatují z komedie Drahé tety a já (1974).

Nataša Tanská (1929), spisovatelka, novinářka, dramaturgyně a scenáristka, se proslavila zejména rolí Barunky ve filmu Babička z roku 1940.

Podle církevního kalendáře má v neděli svátek další z mnoha Janů. Tentokrát to je papež a mučedník Jan I., který pocházel z Toskánska. Byl prvním papežem, který cestoval do Cařihradu. K cestě ho přinutil stárnoucí ostrogotský král Teodorich, jenž vládl Itálii.

V Cařihradě byl papež přivítán lidem i duchovenstvem. Císař Justin I. ho přijal jako Petrova nástupce a klekl před ním. Papež o Velikonocích v roce 525 sloužil latinsky slavnou mši a korunoval císaře. Když se vrátil do italské do Ravenny, dal ho král Teodorich uvěznit. V roce 526 v ravennském vězení zemřel.