Kdo chce jít na film Gangster Ka, musí správně a nejrychleji odpovědět na otázku: Osudy kterého nechvalně známého Čecha je thriller inspirovaný? Kdo dává přednost velkofilmu Everest, pro něj máme otázku: Ve kterém roce se uskutečnila osudná expedice, při níž ve sněhové bouři zahynulo osm horolezců a jíž je film inspirovaný? Odpovědi posílejte formou SMS na číslo 724 791 475 do dnešních 12 hodin, nezapomeňte připojit jméno a adresu. Soutěžící, kteří nejrychleji a správně zodpoví otázku, získá dvě vstupenky do Kina Žamberk. Jména dvou výherců zveřejníme zítra, vstupenky budou mít připravené v den promítání v Kině Žamberk.

A na co se diváci mohou těšit?

Gangster Ka je nejdychtivěji vyhlížený český akční snímek letošního roku. Strhující výpověď o jedné výjimečné zločinecké kariéře – atmosférický thriller inspirovaný skutečnými událostmi kolem nechvalně známého Radovana Krejčíře. Radim Kraviec přezdívaný „Káčko" začíná jako geniální finanční podvodník, proslulý svou chladnou rozvahou a výtečně kalkulující myslí. Kde jiní už střílejí, on raději lstivě kličkuje – je mu jasné, že vražda je hranicí, za kterou se nechce nikdy pustit. Když ho ale zradí a okradou jeho nejbližší partneři a on se ocitne ve vězení, hra se ošklivě zvrhne. Káčkova preciznost pod vlivem okolností nenávratně mizí a on se mění v nelítostného maniaka, posedlého pomstou. V opravdového gangstera.

Velkofilm Everest pojednává o jedné z nejtragičtějších vysokohorských expedic v historii. Příběh filmu je založen na rozhovorech s pamětníky dosud největší tragédie výstupu na Mount Everest a vzpomínek spisovatele Jona Krakauera, který se sám zúčastnil osudné expedice, kdy 11. května 1996 sněžná bouře zabila za jeden den nedaleko vrcholu hory osm horolezců. „Již nyní je jasné, že se bude jednat o jeden z hitů tohoto podzimu. Ostatně o neobyčejných kvalitách Everestu svědčí i fakt, že byl tento snímek vybrán jako otevírací film letošního ročníku prestižního filmového festivalu v Benátkách," říká o tomto neobyčejném thrilleru ředitel Kina Žamberk Daniel Kubelka.