„Jako první vystoupí chrudimská trojice John Hayllor," říká o letošním ročníku organizátor Ilja Michalec a dodává: „Hraje blues v moderním kabátu s výraznými rockovými prvky, s citem kombinuje pohodové i energetické pasáže v jeden celek."
Podle Ilji Michalce by si posluchači neměli nechat ujít ani Little-Big Band. Tak se nazývá skupina Reneho Trossmana, kterou si založil v České republice. Tento fenomenální bluesman z Chicaga dává svou nevšední hrou a uhrančivým zpěvem nahlédnout posluchačům přímo do srdce blues. Vystoupí i Jamie Marshall, který působil přes 20 let na londýnské scéně. Jeho hudba vychází z odkazu toho nejlepšího z anglo-amerického folku, country a blues-rocku.
„Neměli byste si nechat ujít ani kapelu The Amplified Acoustic Band, která je soustředěna kolem charismatického britského písničkáře," vzkazuje posluchačům organizátor jazzového festivalu. Posledním vystupujícím bude norská zpěvačka a skladatelka Live F. Friis, hvězda skandinávského vokálu a miláček hudebních kritiků. Ti zařazují tuto živelnou světoběžnici většinou do kategorie indie-jazz s prvky popu.
(tz, zr)