Čeká na ně prezentace starokladrubského koně jako unikátu ČR – starokladrubské pas de deux, tanec s garochou, vystoupení jízdní policie, koně pro film, starokladrubský kůň v zápřeži i pod sedlem, výstava fotografií a prodej upomínkových předmětů s kladrubáky.

Mezi české historické unikáty totiž patří i starokladrubský kůň. Ušlechtilí bělouši a vraníci byli doma v kladrubském hřebčíně „z vůle jeho milosti císařské“ Maxmiliána II. už v 16. století. Historie starokladrubského koně se píše od roku 1562 a v roce 1995 byl uznán kulturní památkou. O sedm let později se této cti dostalo rovněž kladrubskému hřebčínu a kmenovému stádu běloušů.

Při vystoupení kaskadérské skupiny Caballos zájemci uvidí ukázky kaskadérské práce - rytířské disciplíny, vláčení, přejezd přes oheň… a když Caballos, tak samozřejmě také džigitovka - staré kozácké umění, které je specialitou této skupiny.

Představí se i chovatelé a majitelé koní z Podkrkonoší se svými svěřenci různých plemen a řeknou o nich mnoho zajímavého.

Poslední Krakonoš a jeho poník – pan Pechan je legendou mezi koňáky stejně jako jeho hřebec Bento mezi sportovními poníky. Společně je uvidíte v ukázce vzájemné komunikace plné cirkusových kousků.

Děti i dospělí se budou moci svézt na koni velkém, na koníčkovi malém. Připraveny jsou také vyjížďky kočárem, ukázky řemesel a prodejní prezentace firmy Atelier Kašpar. Na lidovém jarmarku si půjde zakoupit všemožné výrobky. Bohatý doprovodný program pro děti nabídne mimo jiné malování s pojišťovnou Kooperativa a Janem Honzou Lušovským.

Více: www.ponycentrum.cz