Sedmnáctičlenný Pirate Swing Band se totiž specializuje na vlastní swingové aranže rocku a popu, což je v rámci České republiky, a dokonce i Evropy ojedinělá disciplína. „Velmi důležitou složkou každého koncertu či vystoupení je humor, hudba by totiž měla především bavit," říká frontman kapely Jiří Ševčík.
A „Piráti" dokázali pobavit dokonce i kytaristu legendární skupiny Queen Briana Maye. „Představte si Franka Sinatru zpívat Nirvanu," prohlásil poté, co je slyšel hrát. Skupina Queen si Pirate Swing Band vybrala jako hosty své party v Montreux a tím v roce 2011 odstartovala jejich hvězdnou kariéru. Ta následně přinesla nejen vydání jejich alba pod oficiální hlavičkou Queen, české „Piráty" dostala dokonce až na americkou CNN. Ale to nebylo zdaleka vše.

SLAVNÍ FANOUŠCI

Kapela patří také mezi oblíbené interprety Karla Gotta. „Jiřího Ševčíka a jeho Pirate Swing Band obdivuji. Hrát překvapeného umím, ale v tomto případě jsem nad jejich uměním skutečně zíral," prohlásil Karel Gott.
Frontman Jiří Ševčík bývá označován jako Rocky Balboa českého swingu a je přirovnáván k Michaelovi Bublému či Robbiemu Wiliamsovi. Posledně jmenovaný na nové album pardubického bandu nazvaného Playlist dokonce oficiálně přispěl autorskou písní. V češtině se jmenuje Tvor zábavnej a Jiří Ševčík ji zpívá v duetu s Petrem Kotvaldem. Není to jediný host na novém albu, spolupracovali na něm taktéž Josef Laufer, Jiří Lábus, filharmonie či velký pěvecký sbor.
„Zapomeňte na všechno, co jste slyšeli o swingu, a připravte se na nečekané. Je to show, kde je vše jinak a která vás osvěží a pobaví," slibuje frontman „Pirátů". Kapela se nově může pyšnit již druhým zařazením na každoroční prestižní britskou CD kompilaci pro taneční profesionály, mapující to nejlepší z celé EU či faktem, že latinskoamerický fanklub Hvězdných válek si jako svoji znělku vybral právě nahrávku východočeských „Pirátů".
Aktuální turné kapely vyvrcholí třemi galapředstaveními 28. 11. v Praze, 2. 12. v Pardubicích a 16. 12. v Hradci Králové, kam si „Piráti" pozvou nezvyklé hosty s ještě nezvyklejším repertoárem – Tonyu Graves, Ondřeje Rumla, a dokonce i zpívající loutku, devadesátku letos slavícího Hurvínka. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketportal.
Koncert Pirate Swing Bandu v Lanškrouně startuje na náměstí J. M. Marků v pátek v 17.30.

(tz)