Celkem bylo předáno 77 ocenění v osmi kategoriích. Starosta města Jiří Dytrt a místostarosta Petr Andrle předávali všem nominovaným pamětní listy a dárky. V jednotlivých kategoriích pak byli vyhlášeni ti nejlepší, kteří obdrželi diplom a pohár Talent 2009.

(zr)

*** *** ***

Předávání ocenění - TALENT 2009

V pondělí 15. února 2010 se uskutečnil v Divišově divadle v Žamberku pátý ročník slavnostního předávání ocenění dětem a mládeži za mimořádné výsledky dosažené v roce 2009 v oblasti kultury, sportu a vědomostí – TALENT 2009.

Bylo předáno celkem 77 ocenění v 8 kategoriích. Starosta města Jiří Dytrt a místostarosta Petr Andrle předávali všem nominovaným pamětní listy a dárky. V jednotlivých kategoriích pak byli vyhlášeni ti nejlepší, kteří obdrželi diplom a pohár TALENT 2009.
Slavnostní večer moderoval Martin Mimra, o doprovodný kulturní program se postarali žáci ZUŠ Petra Ebena Žamberk, dětský pěvecký sbor Viola ze ZŠ 28. října 581, TS NEON MINI a TS NEON HVK z DDM ANIMO Žamberk. Na závěr večera byl promítnut krátký film „Je tu Yetti?“. Tento filmový snímek Domova pod hradem Žampach vyhrál prestižní cenu na mezinárodním filmovém festivalu MENTAL POWER PRAGUE FILM FESTIVAL, což je festival pro herce (neherce) s mentálním a kombinovaným postižením (kamera, střih – nominovaný Štěpán Novotný). Celý slavnostní večer dokumentoval Jiří Mikyska. Fotografie je možné shlédnout na webových stránkách města – www.zamberk.cz, v sekci „Fotogalerie akcí“.
Rádi bychom poděkovali všem rodičům, trenérům a pedagogům, kteří mají na úspěchu oceněných nemalý podíl. Poděkování také patří organizacím, které pro volnočasové činnosti dětí vytvářejí potřebné podmínky – ZUŠ Petra Ebena Žamberk, DDM ANIMO Žamberk, sportovní oddíly, spolky, základní a střední školy.

Nominace a ocenění

Jako první byla vyhlášena kategorie „Benjamín“ do 10 let:
Sabina Blažková – 10 let – zobcová flétna, Jan Divíšek – 10 let – přespolní běh, atletika, Zuzana Haufová – 7 let – zobcová flétna, Lukáš Kubišta – 9 let – kanoistika, Lucie Řeháková – 10 let – zpěv, Lukáš Stejskal – 9 let – kanoistika, Jan Šeda – 10 let – literárně-dramatický obor, Viktor Vencl – 10 let – kanoistika.

V kategorii sport – jednotlivci od 11 do 14 let byli nominováni:
Zuzana Fáberová – 13 let – přespolní běh, Simona Chládková – 14 let – orientační běh, Natálie Dunglová – 13 let – kynologie, Veronika Jedličková – 13 let – kanoistika, Pavlína Kaplanová – 14 let – přespolní běh a běh na lyžích, Anna Kluková – 12 let – plavání, Patrik Kubíček – 11 let – kanoistika, Eliška Kulhavá – 13 let – orientační běh a přespolní běh, Jakub Lesák – 14 let – orientační běh, Dora Novotná – 12 let – biatlon a klasické lyžování, Dominik Procházka – 14 let – motokros, Daniel Rabas – 12 let – tenis, Klára Sokolová – 12 let – tenis, Jakub Stejskal – 11 let – kanoistika, Jakub Stejskal – 13 let – fotbal.

Výsledky v kategorii sport – jednotlivci od 11 do 14 let:
1. místo
Dora Novotná – 12 let – biatlon, klasické lyžování
• Biatlon:
- 1.místo ve vytrvalostním závodě – MČR
- 2.místo sprinty – MČR
- 1.místo v celkovém žebříčku Českého poháru v biatlonu
- 4 x pohárové vítězství
• Klasické lyžování:
- 1.místo ve finále „Hledá se Kateřina Neumannová“
- 1. a 3.místo v sérii závodů „Hledá se Kateřina Neumannová“

2. místo
Anna Kluková – 12 let – plavání
- 1.místo 100 m prsa - Mezinárodní dětská olympiáda ve Vídni
- 1.místo 200 m prsa - Mezinárodní dětská olympiáda ve Vídni
- 3.místo 100 m prsa – MČR v plavání
- 3.místo 200 m prsa – MČR v plavání
- 3.místo 200 m polohový závod – MČR v plavání
- řada pohárových vítězství

3. místo
Patrik Kubíček – 11 let – kanoistika
- 1.místo na MČR v Račicích
- 2.místo na MČR v Týně nad Vltavou
- 2x 1. místo na pohárových závodech ČR

Cena poroty
Natálie Dunglová – 13 let – kynologie
- 1. místo na MČR v agility

V kategorii sport – jednotlivci od 15 do 19 let byli nominováni:
Petr Bečka – 16 let – hokejbalu, Michaela Havlová – 18 let – biatlon, Zuzana Jedličková – 16 let – kanoistika, Šárka Kulhavá – 16 let – orientační běh a přespolní běh, Klára Paďourová – 15 let – kanoistika, Jaroslav Jírů – 18 let – fotbal, Pavel Skalický – 17 let – cyklistika, Filip Stejskal – 15 let – kanoistika, Jiří Šembera – 18 let – rafting, Barbora Škorpilová – 18 let – horolezectví, Lukáš Štengl – 15 let – atletika, David Vondra – 15 let – atletika.

Výsledky v kategorii – sport – jednotlivci od 15 do 19 let:
1. místo
Pavel Skalický – 17 let – cyklistika
- 1.místo MČR v půl maratonu
- 4.místo MČR na horských kolech
- 3.místo celkového hodnocení Českého poháru na horských kolech
- účast na Mistrovství Evropy
- reprezentant ČR

2. místo
David Vondra – 15 let – atletika
- 1.místo na 1.500 m – MČR
- 2.místo na 3.000 m - MČR

3. místo
Zuzana Jedličková – 16 let – kanoistika
- 3.místo MČR
- 2 x 2.místo Český pohár
- 2 x 5.místo Letní olympiáda dětí a mládeže Tábor
- řada pohárových vítězství

V kategorii sport – družstva byli nominováni:

Družstvo chlapců – košíková – Gymnázium Žamberk; Družstvo starších dívek – košíková – Gymnázium Žamberk, Družstvo mladších dívek – košíková – Gymnázium Žamberk, Šachové družstvo – Gymnázium Žamberk, Družstvo chlapců – futsal – Speciální ZŠ Žamberk.

Výsledky v kategorii sport – družstva:
Cena poroty
Družstvo chlapců – futsal – Speciální ZŠ Žamberk
- regionální (krajský) vítěz ve futsalu 2009 - postup na MČR 2009 speciálních základních škol
- 5.místo - MČR 2009 speciálních základních škol

V kategorii vědomostní - jednotlivci byli nominováni:
Jan Baláš – 15 let – matematika a Eurorebus, Robert Fáber – 18 let – AJ, Tomáš Felcman – 17 let – fyzika a Genius logicus, Karolina Hrdinová – 13 let – Eurorebus, Denisa Janatová – 12 let – Mladý Démosthenes, Miroslav Koblížek – 17 let – fyzika, matematika, chemie, Eurorebus a Genius logicus, Kristýna Kohoutová – 15 let – fyzika a chemie, Libor Krotil – 18 let – truhlářství, Tomáš Kubelka – 16 let – fyzika a matematika, Filip Lux – 18 let – matematika a Genius logicus, Josef Martinec – 17 let – instalatérství, Martin Mazura – 17 let – dějepis, David Novotný – 16 let – Eurorebus, Jakub Pospíšil – 17 let – instalatérství, Kamila Šiffelová – 20 let – biologie, Barbora Šmoková – 19 let – Eurorebus, Marek Šulc – 19 let – truhlářství, Martin Vařeka – 18 let – chemie.

Výsledky v kategorii – vědomostní - jednotlivci:
1. místo
Miroslav Koblížek – 17 let – fyzika, matematika, chemie, Eurorebus a Genius logicus
- 3.místo fyzikální olympiáda – kraj
- 1.místo matematická olympiáda – kraj
- 3.místo chemická olympiáda – kraj
- 3.místo biologická olympiáda – kraj
- 1.místo matematický korespondenční seminář – ČR
- 3.místo Genius Logicus – ČR
- 1.místo Eurorebus – kraj
- 5.místo družstev Eurorebus – ČR

2. místo
Martin Vařeka – 18 let – chemie
- 1.místo Celostátní kolo chemické olympiády
- 1.místo Krajské kolo chemické olympiády
- 4.místo Grand prix Chimigue v Ellwangenu (SRN)
- Cena nadace prof. Jaroslava Heyerovského

3. místo
Filip Lux – 18 let – matematika a Genius logicus
- 1.místo matematická olympiáda . kraj
- 1.místo Genius Logicus – ČR
- 2. místo matematický korespondenční seminář - ČR

Cena poroty
Libor Krotil – 18 let – truhlářství
Marek Šulc – 19 let – truhlářství
- 1.místo v oblastním kole soutěže truhlářů
- 1.místo v celostátním kole finále soutěže truhlářů

V kategorii vědomostní – kolektiv byli nominováni:

Miroslav Koblížek, Kateřina Šmajzrová, Petr Dungl – Eurorebus – Gymnázium Žamberk,
Tereza Sudíková, David Novotný, Martina Faltejsková – Eurorebus – Gymnázium Žamberk,
Václav Kodytek, David Novotný, Jiří Pomikálek – Evropské srdce – Gymnázium Žamberk.

V kategorii kulturní – jednotlivci byli nominováni:
Veronika Dobiášová – 18 let – saxofon, Natálie Dunglová – 13 let – literárně-dramatický obor, Adam Kočí – 14 let – tenor, Štěpán Novotný – 17 let – film, Vít Petrů – 19 let – sopránsaxofon, Anna Rendlová – 15 let – trubka, Štěpánka Skalová – 19 let – příčná flétna, Lukáš Sourada – 12 let – zpěv a příčná flétna, Kurt Steffek – 12 let – tenor, Jan Stejskal – 13 let – trubka, Jiří Šembera – 18 let – trubka, Tereza Šemberová – 12 let – příčná flétna, Jan Toman – 17 let – tenor.

Výsledky v kategorii kulturní – jednotlivci:
1. místo
Kurt Steffek – 12 let – tenor
- 1.místo v krajském kole soutěže ZUŠ ve hře na tenor
- 2.místo v celostátním kole soutěže ZUŠ ve hře na tenor

2. místo
Lukáš Sourada – 12 let – zpěv a příčná flétna
- 1.místo v krajském kole soutěže ZUŠ ve hře na flétnu a zpěvu
- čestné uznání v celostátním kole soutěže ZUŠ ve hře na flétnu a zpěvu

3. místo
Anna Rendlová – 15 let – trubka
- 1.místo v krajském kole soutěže ZUŠ ve hře na trubku
- 3.místo v celostátním kole soutěže ZUŠ ve hře na trubku

Cena poroty
Štěpán Novotný – 17 let – film
- kamera a střih filmu „Je tu Yetti?“. Film získal prestižní cenu na mezinárodním filmovém festivalu Mental Power Prague film festival

V kategorii kulturní – skupiny byli nominováni:
Dětský pěvecký sbor Viola – ZŠ 28.října 581, Žamberk, TS Neon JVK - moderní tanec – DDM ANIMO Žamberk, TS Neon MINI - moderní tanec – DDM ANIMO Žamberk.


Zuzana Žváčková, ref. pro kulturu, vzdělávání a sport