Z pohledu návštěvnosti tak festival v Ústí nad Orlicí i letos zůstal třetím nejúspěšnějším ze všech 33 pořadatelských měst (za Prahou a Brnem).

„V rámci programu pro veřejnost proběhlo 23 projekcí a devět následných besed s dvanácti pozvanými hosty, mezi kterými byli například novináři Tomáš Etzler a Petra Procházková, režiséři Tereza Reichová a Miroslav Janek, ekonom Lukáš Kovanda, turkolog Tomáš Laně, psycholožka Martina Viewegová, předsedkyně spolku Rozalio – rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování Martina Suchánková či vedoucí mateřského centra Medvídek Katka Fišarová," informovali pořadatelé. Připraven byl i bohatý doprovodný program.

V dopoledních hodinách patřila Malá scéna žákům a studentům základních a středních škol z Ústí nad Orlicí, Brandýsa nad Orlicí, Hnátnice, Chocně, Libchav, Sopotnice a Dolní Dobrouče. Kvůli velkému zájmu pak festival vyjel za žáky a studenty do Lanškrouna, České Třebové, Rychnova nad Kněžnou, Žamberka a nově také do Letohradu.

I letos spolek Spousti vloží výtěžek ústeckého Jednoho světa do programu Ústí sobě! Na základě vstupenkového hlasování budou podpořeny dva projekty, Mobilní zahrádky pro seniory (196 hlasů) a Foodbre@ker (159 hlasů). Zatímco první projekt je určen pro zlepšení (nejen společenského) života ústeckých seniorů, ten druhý si vzal za cíl edukovat a inspirovat ke změně stravovacích návyků (nejen) naší nejmladší generace.   (ač, zr)