V sobotu ve 14 hodin zahájil moderátor festivalu Petr Žitný společně s organizační manažerkou domova Kateřinou Sloupenskou malý hudební festival na Žampachu. Na akci vystoupila nadějná mladá kapela Nové zboží z Chocně složená z hudebníků ve věku od 13 do 18 let. Dále nastoupili pražští Sajkedelik Šraml Band se svými reggae rytmy a vtipnými songy, následovali Basketles, čistý revival britské legendární kapely Beatles. „Pro návštěvníky bylo také připraveno divadelní představení v podání Studia DrUpIn NeSlušný návrh!? nabitý akcí a improvizovanými scénkami,“ dodává Sloupenská. Večer se představil pěvecký sbor domova Barbušáci, a to na jednom pódiu společně s kapelou Mezcal. Ta pak při svém hodinovém vystoupení dokázala roztančit publikum.
Mezcal posluchače skvěle připravil na hudební vrchol večera – vystoupení další revivalové kapely Stonefree Czech Expirience se zpěvákem Dani Robinsonem. Více než hodinu zněly Žampachem písně Jimmyho Hendrixe, kterému jako by frontman kapely z oka vypadl. Závěr festivalu patřil místním kapelám, žamberským Wasabi a letohradské Průmyslové zóně. Celý festival skončil kolem druhé hodiny v noci.
„Příchozí velmi zaujala výstava fotografií v místní kapli, které se vztahují k činnostem v domově. Celkově jsme s letošním festivalem spokojeni. Přišlo kolem čtyř stovek návštěvníků a příjemně nás podpořilo i počasí. Už nyní se těšíme na další ročník,“ dodává Kateřina Sloupenská.

(gr)