Bude připravena odborná poradna, stánkový prodej zahrádkářských potřeb, ovoce, kaktusů a cibulovin. Tradiční podzimní výstavu pořádá i Český zahrádkářský svaz Roveň, a to v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli od 9 do 17 a v pondělí od 9 do 12 hodin. A do třetice mohou chovatelé a zahrádkáři vyrazit na výstavu do Svinčan, kde se koná v sobotu od 8 do 17 hodin a v neděli od 8 do 15 hodin. Děti se projedou na koni, zasoutěží si o ceny a mohou zhlédnout také ukázky aranžování.

Konopáč nabídne dny plné zábavy

Konopáč - V autokempingu Konopáč začne v pátek ve 14 hodin dvoudenní program Babího léta na Železných horách. Příchozí se mohou těšit na pěstitelskou výstavu spojenou s prodejem různých železnohorských produktů a v doprovodném program se v pátek i v sobotu představí mažoretky skupiny Rondo z Ronova nad Doubravou. V sobotu program doplní ještě vystoupení historického šermířského spolku Beřkovští ze Šebířova, koncert dechové kapely Pernštejnka nebo zábavný dětský kabaret.

Pardubické Labe přeplavou auta

Pardubice - Obojživelná technika se v pátek bude prohánět po hladině Labe v Pardubicích. Pod mostem Pavla Wonky se dnes přibližně o půl čtvrté začnou do vody nořit obrněná vozidla či obojživelné transportéry. Plavbou po Labi se tak představí některé exponáty, které budete moci sledovat i na víkendovém Retroměstečku v bývalých kasárnách T. G. Masaryka na Zborovském náměstí. Program je letos opravdu bohatý a na své si přijde každý, k vidění bude nejen vojenská technika, ale i americká auta, historické hasičské vozy, ale také třeba stavební stroje.

Zjistěte, jak vám chutná Evropa

Pardubice - Osmý ročník tradiční akce Jak nám chutná Evropa pořádané školou Svítání mohou lidé v pátek od 13 do 17 hodin navštívit před Palácem Pardubice. Ochutnat lze speciality z různých koutů Evropy a přitom se inspirovat zdravou kuchyní. Návštěvníci si vyzkouší i roli porotců. Posoudí, který tým žáků či studentů pokrm předem určené země připravil nejlépe. Připraven je i bohatý doprovodný program. Odpoledne vystoupí Leona Šenková a soubory školy Svítání.

Galaxie i mlhoviny z věže kostela

Polička - První pozorování nevyšlo vzhledem k počasí. Fanoušci mlhovin, hvězd, souhvězdí, planet a hvězdokup mají v pátek možnost si spravit chuť, pokud dorazí na ochoz věže kostela svatého Jakuba v Poličce. Ve spolupráci s členy Klubu amatérských astronomů Zdeňka Kopala z Litomyšle zorganizovalo poličské muzeum historicky první pozorování pomocí hvězdářských dalekohledů a pod vedením zkušených astronomů. Začátek je ve 20 hodin. Počet zájemců je omezen na 60 lidí.