Jestli to bude atmosféra jako z hororu Stephena Kinga Kukuřičné děti, nebo napínavá honba za pokladem jako v díle J. K. Rowling Harry Potter a Ohnivý pohár, záleží jen na vás. Akce je určena i pro děti a k doporučené výbavě patří baterka. Bloudit můžete začít už od 20 hodin, končí se hodinu před půlnocí.

Galaxie i mlhoviny z věže kostela

Polička - Planeta Saturn, planetární mlhovina M27 v souhvězdí Lištička nebo kulová hvězdokupa M13 v souhvězdí Herkules. To budou moci spatřit pomocí hvězdářských dalekohledů a pod vedením zkušených astronomů všichni ti, kteří v pátek dorazí na ochoz věže kostela svatého Jakuba. Ve spolupráci s členy Klubu amatérských astronomů Zdeňka Kopala z Litomyšle zorganizovalo poličské muzeum historicky první pozorování. Začátek je ve 20 hodin. Počet zájemců je omezen na 60 lidí.

Horní Bradlo bude centrem zábavy

Horní Bradlo - V sokolovně v Horním Bradle v pátek začíná program dalšího ze Sportovních víkendů. „Srdečně zveme na tradiční setkání fajnových lidí, kteří mají rádi zábavu, sport, hry, poznávání nových tváří a vůbec. S novým školním rokem totiž pokračují pravidelná setkání plná legrace a všeobecného veselí. Přijeďte si s námi zahrát fotbálek, florbal, volejbal, pinec a jiné sporty, ale taky deskové hry anebo si večer zazpívat u kytar,“ lákají pořadatelé akce širokou veřejnost.

Salón v Poličce

Polička - Umělecký salón v Poličce zapsal do historie sedmdesátou vernisáž. V sobotu byl představen výběr děl autorů zastoupených na uplynulých ročnících, tedy v širším rozpětí tradičního krajinářství. K vidění je také současná tvorba a to ve výstavních sálech městské galerie v radnici do 5. listopadu. Pátečním dnem také začíná Výtvarná Litomyšl '17. Na té se představí jednapadesát tvůrců spjatých s Litomyšlí a okolím. Vernisáž začíná v 17 hodin v domě U Rytířů.