Svůj nápad se rozhodl realizovat jako závěrečný bakalářský projekt na brněnské Janáčkově akademii múzických umění. Pro svou myšlenku získal i pardubické Krajské centrum osobní dopravy.
Zatímco jeho kolegové uspořádají různé odborné konference, on se s několika posluchači JAMU chopí hudebních nástrojů a zahraje cestujícím při čekání na vlak ve čtyřech nádražích v kraji. Inspiroval se při tom zážitkem, který před lety připravila cestujícím ve Třebové skupina Čechomor, jež při svém turné v hale zahrála pár písniček. Karel Hampl byl tehdy náhodným posluchačem. „Nadchlo mě to, prostor má výbornou akustiku,“ vzpomíná. Na nádražích ho láká nejen dobrá akustika, ale naopak i komorní prostředí některých stanic a samozřejmě bezprostřední kontakt s „publikem“, jeho moment překvapení…

Zazní Dvořák, Bach i Mozart

Série koncertů začne už v sobotu v Pardubicích, pokračovat bude v Chocni a Moravské Třebové. Do rodné České Třebové Karel Hampl zamíří po Velikonocích. „Na nádraží probíhá rekonstrukce, tak aby se nám nenaprášilo do nástrojů,“ dodává s humorem. Koncerty se budou konat o sobotách, vždy od 16 hodin. A co cestující – posluchači uslyší? Zazní Dvořák, Bach, Mozart. „Budeme hrát věci poslechově zajímavé, hudbu, která může oslovit a potěšit, po stránce poslechové nic náročného. Určitě zazní Dvořákova Humoreska, její historie se váže k železnici, údajně je inspirovaná rozjíždějícím se vlakem. Dvořák je známý jako fanda železnice, údajně řekl, že by jakoukoli svou symfonii vyměnil za vynález parní lokomotivy,“ přidal zajímavost Karel Hampl. Jeho housle nebudou znít samy. V Pardubicích ho doplní studentka oboru hra na hoboj, v České Třebové zazní i klavír, respektive stage piano. A protože se hudebníkovi a manažerovi líbí i nádraží třeba v Poličce nebo Chrudimi, možná se cestující – posluchači za rok dočkají pokračování zajímavého hudebního projektu.