Noc s Andersenem má v naší knihovně tradici, letos jsme nocovali již podvanácté. Úderem sedmnácté hodiny se v knihovně sešlo 23 dětí ve věku od 6 až 11 let - 12 chlapců a 11 dívek.

Náhodná návštěvnice zámeckého parku přiběhla do knihovny s velmi vzácným nálezem. Přinesla starou schránkou nalezenou u jeskyně, ve které byl list z roku 1307 od rytíře templáře. V listu byla vylíčena historie templářského řádu od počátků až do jejího zániku. Úkol letošní noci byl jasný, podle mapy projít cestu, najít a vyluštit indicie, které nás zavedou za posledním templářem…

Čtyři skupinky dětí se vydaly na pětikilometrovou cestu, na které vyluštily devět hesel, které je zavedly zpět k zámku, kde byl nejen poslední templář, ale i ohýnek a večeře. Templář všechny děti pochválil za statečnost a pasoval je na rytíře.

Venku se ochladilo a setmělo, tak zpět do tepla knihovny. Naše pohádková babička paní Hlaváčková už byla připravena a dětem neúnavně četla pohádky – klasické i moderní, veselé i strašidelné. Potom už byla noc a všichni malí rytíři a všechny malé rytířky snily své sny.

Ráno přišlo rychle. Děti sbalily spacáky, nasnídali se, zahráli si hry, některé se zúčastnily pěvecké soutěže „Knihovna hledá superstar“ a už byl konec… Tak zase za rok

Knihovnice z Městské knihovny Letohrad