Bohatý doprovodný program krásných tanečnic souboru Amapola Tribe & Tayen na zámeckém nádvoří a skvělých bubeníků pod obřím sekvojovcem s Rytmy sběrného dvora Davida Andrše, byl vydatným doplňkem o přestávkách na zvučení.

Na úvod festivalu zahráli a zazpívali Barbušáci, hudební soubor z Domova, pod vedením Terezy Kellerové, navázala kapela Punkva, Typ Skršín a dále Luboš Pospíšil a 5P, s osobitým projevem a texty skladeb. „To je hudba našeho mládí“ říká několik nadšených návštěvníků z publika. K tanečnímu varu dostala publikum rocková kapela Kowall Company a hned po té Amélia, která se podle zpěváka a kytaristy Jakuba Drymla, pohybuje „někde v oblasti v oblasti art popu“. Kapely sklidily bohatý potlesk a jejich vystoupení doprovodily silné emoční projevy, nejen našich klientů.

Tradiční hudební festival podle očekávání roztančil léto a přispěl k naplnění poslání Domova pod hradem Žampach, které mimo jiné spočívá v zapojení klientů, osob se zdravotním postižením, do běžného a především přirozeného kulturního a společenského života.

Nezapomenutelná vůně rozkvetlých lip, krásné tanečnice, dokonalí hudebníci, dobré jídlo a pití, doušek kvalitního čaje pod korunami stromů v parném létě, příjemné stinné přírodní prostředí, množství herních prvků pro děti, milí pořadatelé, to vše umocnilo skvělou náladu Letního hudebního festivalu po hradem Žampach. Děkujeme všem za sdílení, podporu a sponzorské příspěvky.

Jiřina Matějíčková, Domov pod hradem Žampach