Dostanou-li se vám do rukou propagační letáčky soutěže Pretty Woman ČR, věřte, že v tiskárně neudělali chybu. Skutečně nevytiskli dvakrát letáček věnovaný jedné finalistce, jde totiž o finalistky dvě, a to dvojčata Lenku Slavíkovou a Blanku Lorencovou, které nejsou především v České Třebové ženami neznámými! Jsou, jak říkají, silná dvojka, takže se jim podařil nevídaný kousek v historii podobných soutěží krásy – probojovat se společně do finále.

Úspěch jako blázen

V soutěži Pretty Woman se hledá žena mezi 27 a 47 lety, která má největší šarm, zralý půvab, sexappeal a přirozenou inteligenci, zkrátka žena s největším kouzlem osobnosti. Nejde o váhu, výšku a další míry, k cíli, tedy vítězství, se kráčí po cestě ženské elegance, kultivovanosti a důvtipu. Pretty Woman nabízí šanci všem ženám, a tak Blanka Lorencová neváhala a přihlásila do ní sebe i svou o deset minut mladší sestru Lenku.

Úspěšně prošly castingem a postoupily do semifinálového kola v Brně, další se konala v jiných městech, celkem jimi prošlo šedesát žen. „Vítězka, moje sestra, postupovala do finále, já jsem šla do baráže, kterou jsem vyhrála. Takže z té šedesátky jsme se probojovaly do dvanáctky, což je úspěch jako blázen!“ vzpomíná Lenka Slavíková a pokračuje: „Moc nás překvapilo, že jsme se tam dostaly, protože v základních kolech byly bývalé modelky, jedna účastnice Miss, krásné dlouhonohé slečny… a my.“ Jak však v zápětí dodává, soutěž je spíš o vnitřní kráse, o náhledu na život. „Je to o vnitřní kráse, showmanshipu, bezprostřednosti, což se nedá naučit. My jsme takoví kašpaři, umíme si ze sebe udělat srandu, už máme nějaký věk, takže z ledasčeho dokážeme vybruslit. Už nám není osmnáct, nemáme ksichtík jak miminkovskou prdelku, ale každý věk má něco svého, o tom je ta soutěž. Není to jen o dlouhých nohách a dlouhých vlasech, ale o náhledu na život,“ pokračovala finalistka a dodala: „Také je to o tom, že kdo si vytvoří největší fanklub, ten bude mít úspěch.“

Na chvíli princeznou

Šestatřicetiletá Lenka Slavíková z České Třebové bude mít fanklub početný, je totiž oblíbenou učitelkou základní umělecké školy. Trénuje gymnastky a mažoretky, které ji milují. Ke svým aktivitám ještě přidala studium taneční pedagogiky. Podporuje ji také rodina: manžel a dvě dospívající děti. Ve finále, které bude vysílat Česká televize 29. listopadu, se bude prezentovat volnou disciplínou, pro niž si připravila tanec, půlminutovým monologem, ale i v dalších disciplínách nazvaných Zlatíčka či Sexappeal. „Doufám, že nás lidi podpoří, že jim nejsme úplně lhostejné,“ věří Lenka Slavíková. Jak dvojčata ve finále podpořit, zjistíte na webových stránkách soutěže.

„Modelkou bych nechtěla být ani za nic, ale přála bych každé ženské, aby zažila proměnu obyčejné ženy od plotny v princeznu. Přála bych každé aspoň toho vizážistu, který dvě hodiny běhá kolem ní,“ uzavřela Lenka Slavíková.