Želví hrdinové ve filmu bojují proti svému nepříteli, kterého dříve dostaly do vězení. Ten je nyní venku a chce se pomstít. Společně se šíleným vědcem vynaleznou mutagen, který je schopný přeměnit člověka na zvíře. Vytvoří tak ze dvou mužů kance a nosorožce, kteří se hned pouštějí do hledání hlavních hrdinů v krunýři. Promítání začíná ve 21.30 a vstupné je zdarma.

Děti farmařily, pak je čeká retro

Pardubice - Každý prázdninový týden si mohou děti z Městského obvodu Pardubice III přijít zahrát do knihovny na Dubině jinou stolní společenskou hru a vyhrát drobné ceny. „Děti se mohou zúčastnit i bez platné registrace v knihovně,“ uvedli organizátoři. V úterý se chlapci a dívky proměnili v chovatele domácích zvířat díky hře Super farmář, v níž budou měřit síly až do konce tohoto týdne. Začátek druhého měsíce prázdnin bude v knihovně na Dubině patřit retro hrám typu Kloboučku hop a Člověče, nezlob se.

Na pardubickém zámku na čtvrtek chystají hudební večírek

Pardubice - První ročník akce Paní Pávová čeká odstartuje ve čtvrtek na pardubickém zámku. Podle účastníků jde o klasifikační hudební večírek živočichů v pro ně netradičním prostředí. „Na letní prázdninové odpoledne a večer jsme společně se spolkem Dea Dealbata na velkém nádvoří připravili neobyčejný program. Odpoledne plné her bude patřit kroketu, terénnímu golfu, kulečníku, fotbálku a dalším hrám a také soutěži masek. Vstup na odpolední část bude zdarma,“ říká ředitel Východočeského muzea v Pardubicích Tomáš Libánek. Odpolední program začíná v 15 hodin, hlavní část akce pak odstartuje v 18 hodin večer, návštěvníci se mohou těšit na kapely Ýmo Mihai, Kalkata Band, Fundamentalista v pásmu Gazi nebo Herbert Einstein. Akce je zároveň karnevalovým večírkem, proto bude vstupné pro návštěvníky v maskách poloviční. Bez masky vyjde vstup na 80 korun.