Hudebníci ovšem neusilují o autentickou interpretaci a lidová i umělá témata zpracovávají variačním způsobem, ve kterém jsou uplatněny různé stylové roviny. Nově se trio věnuje i původní tvorbě, ve které zhudebňuje básně českých autorů.

Slůně Bimbo u Sečské přehrady

Seč - V úterý je první srpnový den a kalendářně tak začíná druhá polovina školních prázdnin. Zatím se podle předpovědí meteorologů zdá, že by mohla být určitě alespoň ze začátku žhavější, než byla ta první. Radovat se z toho mohou i ti rekreanti, kteří teď tráví většinu dne na břehu Sečské přehrady. Jak je tu navíc už dobrou tradicí, dětem tu dnes odpoledne zpestří den pohádkové loutkové představení. To nese název Slůně Bimbo a v Autokempu Pláž ho od 17 hodin odehraje Honza Petráš.

Děti budou tvořit vlastní placky

Polička - V Centru Bohuslava Martinů si na první srpnovou dílnu pro děti organizátoři připravili plackování. Motiv na placku lze jednoduše nakreslit přímo na místě nebo si donést vlastní z domova na přenosném zařízení či vytištěný na papíru. Vytvořit si vlastní placku pro sebe nebo pro své blízké mohou zájemci v úterý v Poličce od dvou hodin odpoledne. Na programu Poličského kulturního léta jsou další dílničky pro děti příští úterý, kdy se budou tvořit výrobky z těstovin.

Letní kino přiblíží švédskou kulturu filmem Sámská krev

Pardubice - V pardubickém letním kině vedle Tyršových sadů organizátoři v úterý večer promítnou švédské drama z roku 2016 s názvem Sámská krev. Ve snímku režisérka Amanda Kernell vypráví příběh čtrnáctileté Sámské dívky. Elle Marja se věnuje chovu sobů, na své internátní škole je nucena čelit rasismu a ponižujícím vyšetřením. Ella si tak vysní nový život. Pomocí těchto myšlenek utíká z reality, později si ale za svým snem chce opravdu jít. Aby mohla změnu uskutečnit, musí se stát někým jiným, musí tedy opustit svou rodinu i celou kulturu.
Ve středu letní kino uvede animovaný snímek Scooby Doo: Shaggyho souboj, ve čtvrtek se pak bude promítat romantické drama s názvem Než jsem tě poznala. Program začíná ve 21 hodin a vstupné je zdarma.